Polufinale Kupa

ŽKK Šibenik bio potpuno ravnopravan sa Trešnjevkom, a onda je nestalo struje i koncentracije

Košarka   |   Autor: G.M.   |   15.04.2023 u 17:46

HKS TV
Košarkašice Šibenika poražene su u Puli u polufinalu Kupa Ružice Meglaj-Rimac od Trešnjevke sa 55:84 (14:17, 21:24, 11:15, 9:28). Šibenčanke su pružile sjajan otpor favoriziranom branitelju naslova iz Zagreba sve do 26. minute, a onda je Trešnjevka iskoristila kratki prekid zbog nestanka struje i otišla na prevelikih 29 razlike. Bila je to zadnja utakmica Šibenika ove sezone.

Utakmica je počela izrazito neefikasno, nakon prve 3 minute bilo je 1:2 za Trešnjevku, nakon 6 minuta 9:5 za Šibenik, nakon serije 8:0. Odlično su šibenske košarkašice odigrale obranu, prisilivši Trešnjevku na greške i promašaje, no isto se događalo i na drugoj strani, u šibenskom napadu. Nakon što su dosta vremena vodile Šibenčanke, standardno odlična Pačkovski tricom postavlja 17:14 za Trešnjevku, nekoliko sekundi prije kraja prve četvrtine.

Zabio je Šibenik tri trice u prvih 10 minuta, a odmah početkom druge četvrtine još dvije. Krenuo je šut obje ekipe, vodstvo je prelazilo sa jedne na drugu stranu, u 18. minuti Šibenik je još vodio, 35:33, da bi opet Zagrepčanke bolje završile četvrtinu: serijom 8:0 u zadnje dvije i po minute Trešnjevka na odmor odlazi sa šest razlike, 41:35.

Sa nove dvije trice Šarić i Baban odmah su anulirale tu razliku početkom nastavka. I tad počinju problemi. Od 22. minute i 41:41 Trešnjevka odlazi do 41:47 u 26. minuti, a nakon prekida zbog nestanka struje na terenu je postojala samo jedna ekipa. Do kraja treće četvrtine već je minus 10 (46:56), a onda se razlika u posljednjih 10 minuta drastično povećala, na konačnih 55:84.

Iako je trica dobro služila Šibenik na početku, na kraju je realizacija za tri bila 10 od 30, a nije pomoglo ni velikih 20 izgubljenih lopti.

ŠIBENIK: Johnson 13, Baban 12, Dobrić 10, Šarić 3, Čerkaska 11, J. Milković, Šuperba, Dragović 6, Branisavljević, L. Milković, Perković, trener Stipe Bralić
TREŠNJEVKA: Nejašmić 16, Rodek 6, Ćuklin 4, Valčić 2, Pačkovski 25, Brtan, Bačevina, Bilić 16, Deidda 3, Kokolić 2, Novak 10, trener Dean Nemec