Minus 40

Zagreb na Baldekinu prejak za košarkašice Šibenika

Košarka   |   Autor: G.M.   |   19.11.2022 u 20:25

U 8. kolu košarkaške Premijer lige za žene Šibenik je na Baldekinu poražen od ekipe Zagreba sa uvjerljivih 49:89 (10:27, 12:22, 9:23, 18:17). Gošće su bile bolje u svim segmentima igre. Šibenik je ponovno ispalio ogroman broj trica (34), no pogodio ih je samo 5.

Šibenik je u sezonu startao sa 3 poraza od prejakih protivnica, da bi potom upisao 4 pobjede zaredom, neke nakon iznenađujućih preokreta. No nakon toga mu slijedi novi težak niz, s još 3 nova jaka protivnika (Zagreb, Ragusa, Medveščak). Prvi je bio na redu Zagreb, najugodnije iznenađenje sezone, ekipa koja nakon Baldekina ima omjer 8-0. Zagreb, koji je od ulaska u prvi rang uglavnom bio po sredini tablice, ove je sezone iznenadio sve, a ekipu mu čini nekoliko zbilja dobrih igračica te ima vrlo raznovrsna rješenja u napadu. Spomenimo i da im je pomoćni trener Petar Zlatoper, autor dobrih rezultata mlađih šibenskih kategorija prijašnjih sezona.

Šibenik se danas, po običaju, orijentirao uglavnom na šut za tricu, 20 pokušaja u prvih 20 minuta. Johnson je solirala više nego obično. Iako je najbolji šibenski strijelac, kada se uzme u obzir 14 promašenih dvica, 7 promašenih trica i 5 izgubljenih lopti, valorizacija joj je na kraju u 39 i po minuta koje je odigrala tek plus 2.

Koševima Johnson Šibenik je imao nakon minute i po igre vodstvo 5:4, no tada 6 i po minuta ostaje bez koša i Zagreb je rano, serijom 20:0, riješio susret. Koliko je Zagreb bio dominantan u prvom poluvremenu dobro pokazuju statističke brojke. Šibenik trica 3 od 20, Zagreb 6 od 13, Šibenik 18 skokova, Zagreb 37. Do kraja su Zagrepčanke šut za tricu pokvarile, ali su u skoku ostale duplo bolje (69 zagrebačkih naspram 34 šibenska skoka).

Angažiranijom igrom pri kraju utakmice, kada su počele i malo bolje organizirati napade, sa više dodavanja, Šibenčanke su uspjele izbjeći da izgube s duplom razlikom; na kraju je ostalo minus 40, 49:89. Baban i dalje muči ozljeda, sestre Milković dobile su nešto veću minutažu.

ŠIBENIK: Johnson 17, Dobrić 6, Dragović, Šarić 2, Čerkaska 7, J. Milković 8, Šuperba, Čala, Branisavljević 3, L. Milković 6, trener Stipe Bralić
ZAGREB: Terze 4, Sekulić 10, Ćurić 11, Ostojić 19, Miletić 15, Međugorac 3, Grgić, Jakelić 6, Budimir 13, Jakšić 8, trenerica Danica Talajić