Ništa od novog čuda

Zadar slavio na Baldekinu: Šibenka dobra u obrani, katastrofalna u napadu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   21.04.2023 u 20:58

Milan Balaban/GKK Šibenka
U utakmici 29. kola HT Premijer lige, odnosno 7. kolu Lige za prvaka, košarkaši Šibenke poraženi su kući od Zadra sa 55:78 (16:23, 12:24, 9:16, 18:15). Šibenčani su igrali borbeno i dobro u obrani, no u napadu nisu imali nikakvog rješenja, a pogotovo šuta. U sljedećem kolu Šibenka je u srijedu od 19 sati domaćin Splitu.

Na ne previše ispunjenom, ali svejedno bučnom Baldekinu, maksimalno angažirana Šibenka počela je susret zakucavanjem Howarda. Obje ekipe sa užasnim šutom na početku, a domaćin i sa previše grešaka u napadu; prvo odvajanje gostiju dogodilo se tek pri kraju prve četvrtine, kada je Zadar od stalnog izmjenjivanja u vodstvu otišao na 16:23.

Loš šut jednih i drugih te greške Narančastih nastavili su se i u drugoj četvrtini. Kao i u prvom periodu, Zadranin Čampara tricom je označio početak novog naleta gostiju, za 21:33. Kada se Zadar odvojio i opustio, tek onda počele su se pogađati i trice. Tako su Zadrani bez velike igre i lošim šutom na početku do kraja poluvremena ipak postigli 47 poena, a tricu dovukli do 7 od 17. Šibenka je prvi dio tricu imala tek 2 od 13 pa je na odmoru svijetlilo 28:47.

Solidna domaća obrana i loš napad nastavili su se i u drugom poluvremenu. Svega 2 poena zabila je Šibenka u prvih pet minuta pa Zadar ima skoro duplo vodstvo (30:57), iako se i sam muči sa realizacijom. U sljedećih pet minuta Zadar postiže samo 6 poena, no još uvijek ima veliko vodstvo, 37:63, uglavnom zahvaljujući Drežnjaku.

Napad se znatno popravio tek u posljednjih 10 minuta. Klarin sa pet poena zaredom 5 minuta do kraja vraća Šibenku čak na samo minus 14, 53:67. Šibenka je, dakle, prvih pet minuta zadnje četvrtine dobila sa 16:4. No onda napad ponovno staje, u zadnjih pet minuta utakmice Šibenka će zabiti samo 2 poena. Zadar radi seriju 0:8, trećom tricom Čampare, koji je sve poene zabio u bitnim trenucima. Na kraju 55:78, o užasnoj šuterskoj večeri govore brojke o trici: Šibenka 5 od 23, Zadar 11 od 34.

Dvorana Baldekin, suci Radojković, Mustapić, Rogić

ŠIBENKA: Skorić 5, Kakar, Bobek, Klarin 18, Pleadin 7, Howard 4, Brocić 2, Antić 2, Perković 6, Jambrović 9, Škugor, Paić 2, trener Damir Milačić

ZADAR: Davis 5, Klarica 2, Sikirić 2, Žganec 9, Čampara 9, Matulina 1, Lakić 5, Mekić 6, Drežnjak 20, Božić 13, Ramljak 3, Šantelj 3, trener Danijel Jusup