Neefikasna utakmica

Umorna Šibenka poražena kod Dubrave: U drugoj četvrtini zabili 4, u trećoj 9 poena

Košarka   |   Autor: G.M.   |   19.11.2023 u 22:00

HKS TV
Nakon napornog tjedna na Zlatiboru i poslije tri utakmice u 2. ABA ligi, košarkaši Šibenke su u sklopu 9. kola FAVBET Premijer lige u Zagrebu kod Dubrave poraženi sa 61:50 (13:20, 14:4, 13:9, 21:17). Đorđe Topolović nije igrao zbog ozljede prsta. Kod domaćina najefikasniji je bio Ročak sa 16, inače jedino krilo u njihovom sastavu, kod Šibenke Skorić sa 18.

Na početku nešto sporija igra nego u regionalnim utakmicama odgovarala je Šibenci, koja je nakon vodstva domaćina od 6:2 napravila seriju 10:0, gdje se ističu trice Klarina i Foremana te odlična Foremanova asistencija za Skorićevo zakucavanje. Oslanjanjući se uglavnom na svoje najjače oružje, agresivnu obranu i polukontre nakon osvojene lopte, Šibenčani su brzo došli i do 11:20, a da se bolje pogađalo trice, moglo se i bolje proći.

U drugoj četvrtini veliki pad igre u napadu: od pogotka Perkovića u 12. minuti za 14:22 prošlo je potom gotovo 8 minuta do sljedećeg šibenskog koša Skorića. Domaćin je tako imao dovoljno vremena da i sa slabašnih 14 svojih poena preokrene rezultat u svoju korist, 27:24 na odmoru.

Nastavila se agonija šibenskog napada i u trećoj četvrtini, budući da se u prve 4 minute nije zabilo ništa iz igre, tek 4 slobodna bacanja, a onda je u sljedeće tri minute tek Babić upisao dva poena pa se Dubrava odvojila i na deset razlike, 40:30. Do kraja četvrtine ostalo je 4 minute, u kojima Dubrava nije zabila ništa, a Šibenka 3 poena: nakon Hrštićevog pogođenog prvog i promašenog drugog slobodnog bacanja, Perković je zabio koš glavom!

Početkom zadnje četvrtine Dubrava postiže 5 brzih poena za 12 razlike pa Milačić odmah zove minutu odmora. Vrlo brzo je potrošio još jednu, nakon što je Rajaofera tricom postavio 50:35, u posljednjem pokušaju da se momčad trgne. I onda pomalo, budući da Dubrava 3 minute nije zabila ni poena, Šibenka smanjuje rezultat, ponajviše zahvaljujući tricama Klarina i Mandalinića, na 50:45.

Završnica počinje jednom iz očaja pogođenom tricom Karahodžića, na što uzvraća Klarin dvicom na drugoj strani. Ročak polaže za 55:47, a Mandalinić pogađa samo 1 slobodno bacanje. Do kraja je agresivna obrana Šibenke samo slala domaće igrače na liniju slobodnih bacanja, pri kojima su oni bili precizni pa nije bilo šanse za preokret.

ŠSD Dubrava, gledatelja 400, suci Martin Vulić, Roko Hordov i Jelena Tomić
DUBRAVA: Vragović 8, Vidović 10, Kuzmanović 2, Ročak 16, Karahodžić 15, Jurić, Rimac, Kalajžić 4, Rajaofera 3, Kos 3, Matić, trener Jeronimo Šarin
ŠIBENKA: Skorić 18, Klarin 9, Howard, Foreman 5, Babić 7, Hrštić 1, Bobek, Mandalinić 4, Šarić, Perković 6, Škugor, trener Damir Milačić

U sljedećem kolu Šibenka sljedećeg vikenda na Baldekinu dočekuje Bosco.