FERbasket liga

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio protiv JSK

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   05.12.2022 u 14:21

Studentski košarkaški klub Šibenik vratio se natjecanju nakon dvotjedne pauze i u dramatičnoj utakmici slavio protiv JSK 51-47.

Šibenčani, koji su u prošlom kolu bili slobodni zbog neparnog broja timova u natjecanju, u utakmicu su ušli dosta sporog tempa te je izgledalo kako im je par tjedana odmora itekako smetalo natjecateljskom ritmu.

Mnoštvo izgubljenih skokova i primljenih lakih poena te s druge strane loše šuterske dionice JSK su doveli na prednost od čak 14 poena tijekom jednog dijela druge četvrtine. Ipak, ta prednost se barem malo stanjila do poluvremena te se na predah otišlo s izdrživih -8.

U trećoj četvrtini šibenski studenti su se probudili, a ponajviše se razlika uočavala u obrambenom intenzitetu. Braća Pancirov ukrali su mnoge lopte protivničkim bekovima, a Šibenčani su u trećoj dionici bili bolji 19-8.

Bolja kontrola skoka te brojni napadački skokovi u četvrtom dijelu osigurali su vodstvo sve do zadnje minute, kada JSK stiže na čak -1 u jednom trenutku.

Ipak, tada Paško Pancirov s tricom od table na tridesetak sekundi od kraja potvrđuje pobjedu Šibenčana i odlazak na omjer 2-1. Dvoznamenkasti su bili Marin s 14 i Baljkas s 11 poena.

SKK Šibenik: Marin 14, Baljkas 11, Pancirov P. 9, Pancirov L. 6, Šolić 4, Roman 4, Skorić 3,  Mioč, Jerkin