Igra se majstorica za finale

Studentski košarkaški klub Šibenik izgubio od PMF Tropicsa

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   28.05.2022 u 11:09

Povijest se uvijek ponavlja. Kao i prijašnje dvije sezone, Studentski košarkaški klub Šibenik će opet svoj put u finale tražiti u majstorici polufinala.

Nakon pobjede u prvoj polufinalnoj utakmici, SKK Šibenik je u drugoj utakmici izgubio od PMF Tropicsa 61-58.

Kao što je bilo i za očekivati, utakmica je bila iznimno napeta i prepuna izmjena vodstva. Šibenčani su prvu četvrtinu zaključili s prednosti 18-13 na krilima osam poena Luke Skorića, no par nepromišljenih prekršaja uz jednu tehničku i blagi pad u igri brzo su PMF vratili u utakmicu pa su Tropicsi vođeni Dorianom Ribarićem na prednost otišli s 30-28.

U drugom poluvremenu uzde je u ruke, nažalost po Šibenčane, preuzela druga zvijezda PMF-a Marko Nemec, koji je u drugom poluvremenu zabio čak 15 poena. SKK Šibenik je u zadnji par minuta čak ušao s vodstvom, ali pokoji promašeni šut i izgubljena lopta ipak su koštali "narančaste" pobjede.

Majstorica bi se trebala igrati u ponedjeljak 6. lipnja u 21:30.

Skorić 14, Marin 12, Šolić 8, Pancirov L. 7, Baljkas 5, Nerber 4, Pancirov P. 3, Jerkin, Roman.