FERbasket liga

SKK Šibenik slavio u prvoj utakmici četvrtfinala

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   18.03.2024 u 13:05

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio je 65-51 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici FERbasket lige protiv Project K.

Ranije su Šibenčani ove sezone s K-ovcima imali omjer 1-1, ali su slavili upravo prošlog vikenda u posljednjem kolu regularne sezone, a potom i nastavili u sličnom tonu.

U utakmicu se ušlo dosta tvrdo, no šibenski studenti gotovo su od samog početka bili za volanom utakmice. Project K najveće je vodstvo imao na samom početku pri postizanju prvog koša za 2-0, a Šibenčani su ukupno vodili gotovo 37 minuta utakmice.

Najveći problem "narančastima" bio je loš šut izvana, no njega su pokušavali nadoknaditi kvalitetnim prodorima, ponajviše Baljkasa i Skorića, a posebice je do to izražaja došlo u drugoj i posljednjoj četvrtini. Šibenčani su početkom druge četvrtine pobjegli na +14, no potom nešto razlike i prosuli.

Ipak, u zadnjoj dionici su malo podigli obranu i s par kontri se ponovno odlijepili na neuhvatljivih 15-ak razlike u posljednjim minutama susretama.

Posebno su se iskazali Luka Skorić s 26 poena i šest skokova te Ivan Baljkas s 19 poena. Lovre Pancirov imao je osam poena i čak 12 skokova.

Četvrtfinale se igra na dvije dobivene utakmice, a Šibenčani će priliku za zatvaranje serije dobiti iduću nedjelju.

SKK Šibenik: Skorić 26, Baljkas I. 19, Pancirov L. 8, Lučev 4, Jerkin 4, Slavica 2, Mioč 2, Reljanović, Baljkas A., Kulušić