FERbasket liga

SKK Šibenik slavio i u drugoj utakmici četvrtfinala

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   26.03.2024 u 10:23

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici protiv Project K 47-41 i prošao u polufinale FERbasket lige!

Nakon prvog susreta došao je i onaj drugi, eliminacijski, a ta utakmica očekivano je podigla intenzitet na sam maksimum. Takva fizička igra obrane je držala na najboljem mogućem nivou, a samim time u utakmicu se ušlo iznimno napadački sporo.

To je u početku više odgovaralo Project K koji su već u prvoj dionici pobjegli na +7 (14-7). U drugoj četvrtini svoju su prednost i povećali na dvoznamenkastu, a šibenski studenti na poluvrijeme su otišli s tek 14 poena, što je bilo jedno od najneefikasnijih poluvremena ove sezone.

U trećoj četvrtini tegobe su se nastavile pa je tako Project K u jednom trenutku pobjegao na rekordnih +13, ali potom su se stvari vratile na Šibenikov mlin. Sredinom treće četvrtine "narančasti" su se probudili i rapidno povezali par ukradenih lopti koje su dovele do kontranapada. To je sve rezultiralo šibenskom serijom 15-0, pa se tako protivnička prednost u potpunosti otopila s ulaskom u nekoliko zadnjih minuta igre.

Posebice se u drugom poluvremenu isticao Luka SKorić koji je neumorno prodirao u protivnički reket i zabijao kad god je bilo najpotrebnije.

Zadnjih par minuta igre donijeli su pravu klackalicu u kojoj su Šibenčani vodili od 1 do 3 razlike, a onda na manje od minute do kraja Lovre Pancirov s jedne noge pogađa tricu s istekom sirene i odvodi Šibenčane na dotad najveću prednost od +6 s kojom su i završili utakmicu.

Najbolji strijelac bio je Skorić s 19 poena i osam skokova, a pratio ga je Pancirov sa 16 poena i 11 skokova.

Slijedi pauza za Uskrs, a potom polufinalna serija protiv Hacklera s kojima su Šibenčani ove sezone na omjeru 1-1, a prošle sezone su ih izbacili u četvrtfinalu.

SKK Šibenik: Skorić 19, Pancirov L. 16, Lučev 6, Slavica 4, Reljanović 2, Jerkin, Mioč