FERBasket liga

SKK Šibenik izgubio prvo polufinale

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   09.05.2023 u 14:34

Studentski košarkaški klub Šibenik u prvom je polufinalnom susretu s momčadi FSB-a izgubio 70-59.

Usprkos nemaloj krajnjoj razlici, Šibenčani su se držali sve do zadnje minute susreta.

FSB je jače krenuo u utakmicu te u startu utakmice vodio oko 10 razlike. "Narančasti" se tad prebacuju na zonsku obranu koja ih vraća u igru. Vođeni vanjskim šutom Ivana Baljkasa i prodorima Nikole Pulića vraćaju se u utakmicu te smanjuju prednost na četiri poena zaostatka na poluvremenu.

U trećoj četvrtini klackalica se nastavlja. Momčad FSB-a počela se malo bolje snalaziti protiv zonske obrane Šibenčana, ali i dalje je ona funkcionirala solidno, a pomogao je i Lovre Pancirov s par izvrsnih šuteva izvana. U posljednjoj dionici Šibenik dolazi i do vodstva kojeg iz napada u napad izmjenjuje s protivnikom.

Ipak, u tom trenutku jedna izgubljena lopta i par napadačkih skokova FSB-a vraćaju utakmicu na njihovu stranu, a naposljetku zbog bacanja uslijed tehničke pogreške i pokojeg faula i izgubljene lopte, šibenski studenti gube s ovećih 11 razlike.

Šibenik je predvodio Pulić s 20 poena, sedam skokova i pet ukradenih lopti, a dvoznamenkasti su bili i Ivan Baljkas te Lovre Pancirov s po deset poena.

SKK Šibenik: Pulić 20, Baljkas 10, Pancirov L. 10, Pancirov P. 7, Šolić 5, Skorić 5, Marin 2, Mioč, Lučev