Bolji od Furnira

Šibenski košarkaši prekinuli niz od pet poraza i napravili korak prema potvrdi doigravanja

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   27.03.2021 u 07:26

Facebook Šibenka
Košarkaši GKK Šibenke prekinuli su niz od pet poraza. Na svom su Baldekinu pobijedili Furnir Dubravu na čijoj klupi sjedi Šibenčanin Jeronimo Šarin. Šibenski je sastav slavio rezultatom 96:92.

Poslije uvodnih deset vrlo efikasnih minuta domaća je momčad imala vodstvo od koša razlike (25:23). I do kraja prvog dijela gosti su stalno bili 'za vratom', a na krilima Amerikanca Isabella imali su i vodstvo od četiri koša u jednom trenutku. No, sa šibenskih +3 otišlo se u svlačionice.

U trećoj četvrtini GKK Šibenka je u jednom trenutku imala čak i +16 (66:50), no, gosti nisu posustajali, te su uspjeli doći do samo minus četiri.

Završnica je i ovog puta bila neizvjesna, ali, na šibensku sreću, otišla je na njihovu stranu, a ključnu je ulogu u tim trenucima odradio Amerikanac Freeman.

Miković je s 25 koševa bio najefikasniji u šibenskim redovima, Širko je dodao 20 koševa. Zagrepčanima nije bio dovoljan ni triple-double Isabella.

GKK Šibenku je s klupe, umjesto trenera Rahimića koji je isključen na utakmici protiv Splita, vodio njegov pomoćnik Miro Jurić.

GKK Šibenka - Furnir 96:92 (25:23, 21:20, 25:23, 25:26)