Peto kolo

Šibenska rekreativna košarkaška liga: Branitelj naslova došao do prve pobjede, uz 118 postignutih poena

Košarka   |   Autor: G.M.   |   23.11.2023 u 11:16

ŠRKL
Šibenski rekreativni ljubitelji loptanja pod obručima došli su do 5. kola 5. izdanja svog natjecanja, o čemu prenosimo uvijek originalan i lepršav službeni izvještaj lige.

Vodice - Zeko i potočić 75:94

Vodice: Carević (2), Jurišić (3), Vunić (18), Babun (17), Rakić (5), Vučić (23), Boljat (7)
Zeko i potočić: Stegić (9), Tešulov (2), M. Vlaić (40), Roman (20), Baljkas, Sičić (2), A. Vlaić (13), Silov (3), Samaržija (5)

U dvoboju dobro znanih protivnika (Vodice i Zekani bratski dijele trenažni termin svakog utorka), Zeko i njegova družina došli su do (na kraju) uvjerljive pobjede protiv Vodičana, koji su još jednom popustili u nastavku. Zekani su u gotovo kompletnom sastavu na početku tražili pravi ritam, što su na drugoj strani objeručke prihvatili momci koji su premijerno nastupili u crnim dresovima. Iako lišeni usluga svog prvog centra, pedalirajućeg Blatara Ivana Cukrova, Vodičani s povratnikom Lukasom Vunićem izlaze kao pobjednici nakon prva dva perioda. U trećoj dionici Zeko pojačava obrambeni intenzitet i zatvara prilaze košu svima, osim naočitom Tomislavu Vučiću, koji je s deset poena bio jedini strijelac Vodica u tom dijelu igre. Zekani polako prelaze u vodstvo, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Marku Vlaiću, kao i efikasnom Roku Romanu. Do kraja utakmice momčad u narančastom je dodatno popravila koš-razliku. S čak 40 poena i 12 skokova Marko Vlaić je bio uvjerljivo najbolji pojedinac utakmice, a kvalitetnu podršku pružili su mu Roman (20 poena, 8 skokova) i Antonio Vlaić (13 poena, 7 skokova). Kod Vodica su prednjačili Vučić (23 poena, šut 9-16), Vunić (18 poena, po 5 skokova i asistencija) te Josip Babun (17 poena).

1990 - Mozart 1983 118:90

1990: Brajković (35), Pandurić (35), D. Vidačak (8), Skelin (2), Kljajić (8), Banić (3), Pranić (8), L. Vidačak (11), H. Galić (4), Braica (4)
Mozart 1983: Buva (17), Čenić (2), Štrkalj (3), V. Gulam (9), D. Murtezani, I. Murtezani, Naglić (43), Tanfara, Ćaleta Car (16), Bare Dobra

Druga utakmica petog kola ponudila je braniteljima naslova priliku za povratak na pobjedničke staze. Naravno, nešto se pitalo i Mozartaše, ali već u samom startu utakmice se osjetilo da su Luka Pandurić i čudnovati Marko Brajković poprilično raspoloženi. U prilog tome ide činjenica da su 90ersi u prvih deset minuta ubacili čak 34 poena, s čim su se Mozartaši teško nosili. U drugoj četvrtini je zbog brojnih izmjena tempo pao na obje strane pa je to bila efikasnošću najsiromašnija četvrtina (33 poena ukupno) i ujedno jedina u kojoj je momčad Mozarta 1983 ostvarila mini-pobjedu (16:17). Nastavak je ponudio košarku sličnu onoj iz prve četvrtine, s puno neobavezne obrane. Udarni dvojac 90ersa Pandurić-Brajković je utakmicu završio sa po 35 poena svaki, pri čemu je popularni "Panda" bio na rubu triple-double učinka (10 skokova, 8 asistencija, ali i 4 osvojene lopte). Mozartaše je izraženom solo-partijom predvodio Andrija Naglić (43 poena, 12 skokova), a dvoznamenkasti su bili i kapetan Marko Buva (17 poena, 6 skokova) te Roko Ćaleta-Car (16 poena, 8 skokova).

ŠiŠibenico - Bagatin 95:83

ŠiŠibenico: Solomun (21), Zelenika (17), Grgurica (6), Matulja (21), Smolić (14), Kaštropil (12), J. Gulam, Bačelić (4)
Bagatin: Peran (15), Sučić (11), Mišura, D. Vukadinović, Pulić (24), Chiabov (10), Zoričić (7), Vučenović (16)

Dvoboj najugodnijeg iznenađenja početne faze prvenstva (Bagatin) i jednog od glavnih favorita za osvajanje naslova (ŠiŠibenico) dočekan je s velikim zanimanjem. Nakon što je u prošlom kolu svoj debi upisao Franko Kaštropil, u ovom je za Šišijevce po prvi put nastupio i drugi dojučerašnji profesionalac, bivši centar Šibenke Bruno Solomun. S takva dva tornja se teško nositi, ali u početnim trenucima utakmice Bagatinovci su pronašli protuotrov. Trčanje polukontri i kontri donijelo im je +7 nakon prvih deset minuta, ali ŠiŠibenico uspijeva pohvatati konce i u drugoj te trećoj četvrtini preokreće rezultat u svoju korist te dolazi i do dvadesetak poena prednosti. Valja napomenuti da je prvi razigravač ŠiŠibenica Josip Gulam nakon nekoliko minuta igre ozlijedio stražnju ložu te ga čeka izvjesno vrijeme oporavka. Početkom četvrte četvrtine se činilo kako će utakmica biti bez veće drame u završnici, ali tada kreće uragan Bagatina. Recept iz prve četvrtine na koji se nadovezala tricaška serija u svega nekoliko minuta je od lagodnih 75:55 u korist ŠiŠibenica došlo na 82:77. Ipak, trica Marka Matulje je zaustavila nalet Bagatina te su Šišijevci na kraju ipak došli do vrijedne pobjede. Do pobjede su ih predvodili Matulja (6 skokova, 8 asistencija) i Solomun (11 skokova) sa po 21 poenom, Karlo Zelenika je ubacio 17. Nikola Pulić (24 poena, 4 ukradene lopte) je bio najbolji strijelac Bagatina, Krešo Vučenović je dodao 16 poena, Šime Peran 15 uz 8 skokova.