Osigurana Liga za prvaka

Šibenka vrlo uvjerljiva na gostovanju kod Bosca, tricaši bili raspoloženi

Košarka   |   Autor: G.M.   |   01.02.2023 u 19:54

HKS TV
U 18. kolu HT premijer lige za košarkaše, Šibenka je na gostovanju u Zagrebu slavila 13. put u prvenstvu, protiv ekipe Bosca, sa 63:95 (21:28, 14:25, 15:19, 13:23). Iako se u prvoj utakmici na Baldekinu Bosco pokazao kao neugodan protivnik, u dvorani u Trnskom nije bilo problema za Šibenčane, kod kojih su šuterski raspoloženi bili vanjski igrači; Kakar 5 trica, Brocić i Klarin po 4. Ovom pobjedom Šibenka je matematički osigurala barem 6. mjesto i Ligu za prvaka, što je i bio cilj na početku sezone, makar je realnija peta pozicija, možda čak i više.

Sami početak bio je izjednačen, a Šibenka se počela odvajati u sredini prve četvrtine, kada je Kakar pogodio 2 trice zaredom, za 8:16. Do kraja četvrtine pogodili su Šibenčani još tri trice (Paić, Kakar, Klarin) pa je prednost nakon 10 minuta iznosila 21:28.

Uspio se Bosco približiti na samo 2 razlike, kada je u 14. minuti iskusni centar Krapić položio za 29:31. Šibenka je uzvratila najprije sa serijom 6:0, a onda je kod 31:37 Kakar po drugi put pogodio 2 trice zaredom, potom i položio za 31:45. Imao je do kraja četvrtine i Brocić dva napada zaredom koje je riješio tricom i eto Šibenke na 20 razlike, odnosno na 18 na samom isteku poluvremena.

U trećoj četvrtini gosti su održavali prednost, koju je Bosco branio zahvaljujući Krajnoviću i Šljivariću, a onda se Šibenka dodatno odlijepila u posljednjem periodu, kada su od 35. minute do kraja utakmice mladi igrači povećali razliku. Klarin je u 4 napada zaredom zabio 10 poena, Šarić je u tom periodu igre također stavio 7 poena, a priču je dovršio Antić, postavivši konačnih 63:95.

U subotu na Baldekin u 20 sati stiže Cibona.

BOSCO: Matić 4, Šljivarić 15, P. Babić, Jurič 6, Krapić 2, Kos 2, Krajnović 18, Rukavina, L. Babić 3, Radulović 9, Primorac, Čović 4, trener Ivan Tomas
ŠIBENKA: Skorić 6, Kakar 21, Brocić 18, Jambrović 9, Paić 14, Klarin 18, Howard, Antić 2, Šarić 7, Škugor, trener Damir Milačić