Luka Skorić 29 poena

Šibenka uvjerljivom pobjedom kod Bosca nastavlja lov na šesto mjesto

Košarka   |   Autor: G.M.   |   10.02.2024 u 18:04

HKS TV
U susretu 21. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na gostovanju kod zagrebačke ekipe Bosco slavila sa uvjerljivih 43:88 (18:26, 7:21, 7:18, 11:23). Lagana, ali bitna pobjeda je to u potjeri Šibenčana (omjer 9-10) za Zabokom (10-11) i Dubrovnikom (9-11), odnosno u borbi za 6. mjesto nakon 22 kola, koje donosi jednu domaću utakmicu više u 3. krugu, makar nije nemoguće ni da Šibenka završi čak četvrta. U prvenstvu slijede dvije zaostale domaće utakmice, 20. veljače protiv Dubrave, a 24. veljače protiv Cedevite Junior, da bi drugi krug bio zaključen još jednim domaćinstvom protiv zagrebačke ekipe, ovaj put Cibone 2. ožujka.

Bosco se dobro držao na početku, u dva navrata imao 5 razlike, a Krapić i Bunn su ih držali sve do 15:13 u 5. minuti. Tada kreće nalet Šibenke, Klarin, Foreman i Skorić već do isteka prve četvrtine donose osjetnije vodstvo (18:26).

Bio je to tek početak, serija Šibenke na kraju je iznosila 19:0 (od 18:19 do 18:38), ponajviše zahvaljujući Skoriću i Babiću. Napad Bosca je potpuno zaustavljen, a mnoštvo kontri i laganih poena te solidan šut za tri poena (ukupno na utakmici 10 od 24) olakšali su posao raspoloženim gostima.

Do kraja nam je preostalo samo pratiti kretanje rezultata: na poluvremenu 25:47, u 29. minuti prvi put 30 razlike (30:60), a na početku zadnje četvrtine Šibenka pravi novu strašnu seriju 17:0, od 35:65 do 35:82. Na kraju je prednost iznosila 45 razlike, 43:88.

Dvorana Boško Božić-Pepsi, gledatelja 100, suci Nikola Perlić, Branimir Galić i Teo Miletić

BOSCO: Kos 5, Katanović 3, Ivanković 6, Bunn 9, Akrap 3, Krapić 7, Pavković 5, Petranović, Ćosić, Lukić 3, Valenti, Njegovan 2, trener Ante Samac

ŠIBENKA: Skorić 29, Lukić 6, Klarin 14, Pleadin 3, Howard 4, Foreman 15, Babić 10, Perković 2, Šarić 5, Škugor, Brajković, trener Josip Pandža