Obrana se iskazala

Šibenka svladala Škrljevo: U 2. poluvremenu postojala samo jedna momčad

Košarka   |   Autor: G.M.   |   27.11.2022 u 21:34

HKS TV
U 9. kolu HT premijer lige košarkaši Šibenke svladali su DepoLink Škrljevo sa 74:55 (14:21, 17:10, 20:9, 23:15) i tako stigli do sedme pobjede u prvenstvu, čime su sve bliže ostvarenju glavnog cilja u sezoni, ulaska u prvih 6 i Ligu za prvaka. U dvorani na Baldekinu, pred 300 gledatelja i dobro raspoloženim navijačima, sudili su Vulić, Mjeda i Modrić.

Iako bi se očekivalo, nakon velike šibenske pobjede u Beču, da bi pobjeda protiv Škrljeva trebala biti rutinska, gosti su iznenadili vrlo dobrom igrom na početku utakmice. Početnih 5:0 Šibenke brzo su poništili te raznovrsnim rješenjima u napadu otišli na plus 5, a kada je Howard napravio prekršaj na Martinu Jeliću prilikom šuta za tri poena, Jelić je dva od tri bacanja iskoristio za vodstvo Škrljeva od 7 razlike nakon 10 minuta (14:21).

4 poena Pleadina na početku druge četvrtine označila su početak bolje igre Šibenke, naročito u obrani. Izjednačena druga četvrtina, sa lošom realizacijom jednih i drugih, završila je na kraju sa plus sedam za Šibenku pa je ukupni rezultat na poluvremenu bio 31:31.

Dobra igra Škrljeva u napadu sa početka utakmice potpuno je nestala u drugom poluvremenu. Šibenka je odigrala sjajnu obranu pa je Škrljevo u trećoj četvrtini postiglo još manje poena nego u drugoj, devet (i to samo dva pogotka iz igre, jedna dvica i jedna trica).

10 minuta do kraja tako su domaćini otišli na 41:30, a razlika je znatno povećana u posljednjoj četvrtini; u jednom trenutku bilo je i 25 razlike, kada je Gulin postigao tricu u 36. minuti. Do kraja je prednost održana, za konačnih 74:55, a kraj utakmice na parketu su dočekali i mlađi igrači.

Ugodnu večer tako je u tradicionalnom slavlju igrača sa navijačima zaključio mladi Klarin, koji je vodio završno navijanje, a pljesak domaće publike zaslužila je i solidna gostujuća ekipa.

Sljedećeg petka (2. listopada) slijedi nam dvostruki šibensko-splitski dvoboj, u Crnici će gostovati vaterpolisti Jadrana, dok Šibenka ide u goste na Gripe Splitu.

ŠIBENKA: Skorić 2, Kakar 4, Brocić 10, Jambrović 14, Paić 10, Bobek 3, Klarin, Pleadin 13, Gulin 14, Howard 2, Antić, Šarić 2, trener Damir Milačić
DL ŠKRLJEVO: Jelić 5, Bart 9, Antunović 10, Ramme 11, Barišić 7, Bešić, Obukwelu 6, Kujundžić 2, Smojver, Butorac, Svoboda 5, trener Damir Rajković