Protiv izravnog konkurenta

Šibenka svladala Alkara 20 razlike, prvo poluvrijeme odigrali u transu

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   13.04.2022 u 20:26

ŠIBENIKIN
U sklopu 28. kola HT Premijer lige, odnosno 6. kola Lige za ostanak, košarkaši Šibenke su svladali sinjski Alkar sa 81:61 (28:8, 25:14, 17:20, 11:19) te sada zauzimaju osmo mjesto na ukupnoj ljestvici, posljednje koje vodi u play-off. Rebić i Arslanagić su dali najviše koševa za domaćina, po 14, kod gostiju Vučić 18.

Fanatična obrana Šibenke na samom početku i 7 promašaja Alkara , od čega 4 za tri poena, doveli su do toga da Šibenčani već nakon 4 minute vode 10:0. I dok obrana nastavlja igrati agresivno, prisiljavajući Sinjane na više izgubljenih lopti i isforsiranih šuteva, napad je smiren, kontroliran i konačno igra timski. Thomas i Arslanagić sjajno organiziraju akcije pa je do izlaska Rebića i Thomasa iz igre u 7. minuti rezultat već 19:4. Ulaze Sinovec i Bašić koji donose nova rješenja u napadu i novi set problema za Alkar; zakucavanjem Jambrovića u 9. minuti rezultat se penje na 28:6.

Početak druge četvrtine obilježava Solomun i to je sad već 32:8. Širokim rasponom rješenja u napadu, ali pogotovo dominacijom pod oba koša, brzo se dolazi i do +30, prvi put u 16. minuti tricom Rebića.

Do kraja utakmice obje momčadi su nastavile igrati motivirano i angažirano, Alkar nije mogao dozvoliti reprizu prvog dijela, a domaći nisu htjeli da se velika prednost smanji. Bila je to igra koju publika oba kluba zaslužuje gledati cijelu sezonu, a ne samo u Ligi za ostanak. Dugo vremena rezultat se kretao oko +30, no uporni Sinjani, čiji su ih navijači pozivali da se ne predaju i odigraju do kraja, u zadnjih pet minuta smanjili su na konačnih dvadeset.

Na tablici Škrljevo sad ima 14-14, Šibenka 11-17, Alkar 10-18, Furnir Dubrava 9-19, Puntamika 8-20 i Vrijednosnice OS 7-21.

Za 7 dana, opet u srijedu, Šibenka dočekuje Puntamiku.

ŠIBENKA: Bašić 5, Thomas 11, Jambrović 9, Paić 9, Antić, Arslanagić 14, Grgurica, Rebić 14, Sinovec 12, Solomun 7, Pleadin, trener Damir Milačić

ALKAR: Louiserre 12, Krstanović 5, Vučić 18, Lisica 10, Jurela 2, Gizdavčić 3, Putnik, Lukačić, Šarić 6, Tomašević 2, Jukić 3, trener Vladimir Krstić