Liburnia kup u Opatiji

Šibenka se protiv Szolnokija vratila iz zaostatka pa zabila samo 1 poen u zadnjih 210 sekundi

Košarka   |   Autor: G.M.   |   13.09.2024 u 17:23

GKK Šibenka/arhiva
U polufinalu 4. Liburnia kupa u Opatiji, košarkaši Šibenke poraženi su od mađarske ekipe Szolnoki sa 72:85 (17:23, 21:23, 17:20, 17:19). Sutra od 15:30 igrat će za 3. mjesto.

Šibenka pokušava i dalje igrati brzu košarku, no, budući da je još u fazi priprema, nema još dovoljne tečnosti ni šuta da bi ta taktika dala rezultat koji se očekuje kad sezona počne. Ipak, već ovu utakmicu protiv dosta jače ekipe nego što su bili prijašnji protivnici Šibenčani su odigrali dosta bolje.

Szolnoki je pri kraju inače izjednačene prve četvrtine izgradio prednost. Uz iznimno slab šut Šibenke za tricu u prvom poluvremenu nije se moglo bolje od 38:46. Marcus Lewis nastavio je, naročito tricama, mučiti narančaste i u nastavku, da bi pri zaostatku od 14 poena Šibenka krenula u pokušaj preokreta, najprije serijom 10:0. Na tri i pol minute do kraja stiglo se i do 71:72, kada je Junaković pogodio koš uz faul, no jedna trica i dvije kontre, odnosno serija Mađara od 11:0 vrlo brzo poništavaju šibenski trud. U te posljednje tri i pol minute Šibenka je postigla tek 1 poen.

Za Šibenku su strijelci bili Junaković sa 21, Badrak 11, Jukić 10, Serdarušić 9, Vujičić 7, Pleadin 6, Škugor 5 i Paić sa 3 poena.