Jedini stopostotni u prvenstvu

Šibenka se cijelo vrijeme mučila sa solidnim Zabokom, na kraju plus 11

Košarka   |   Autor: G.M.   |   23.10.2022 u 21:47

Facebook/GKK Šibenka
U utakmici 4. kola HT premijer lige za košarkaše, Šibenka je svladala Zabok sa 68:57 (14:18, 17:12, 19:14, 18:13), prelomivši utakmicu tek u zadnjoj četvrtini. Kod Šibenke Jambrović najraspoloženiji strijelac sa 18, kod gostiju Garrett sa 13 poena.

Šibenka je u susret ušla sa 2-0, a gosti sa 0-3, no nije se to vidjelo na parketu, pogotovo na početku susreta. Bila je to utakmica sa jakim i čvrstim obranama; te obrane nisu dozvoljavale previše poena ispod koša, a vanjski šut obiju ekipa bio je ispodprosječan pa krajnji rezultat ne čudi.

Jedini  raspoloženi šuter bio je Jacović kod Zaboka; početnu prednost Šibenke od 8:3 preokrenuo je sa 4 trice iz 4 pokušaja, zabivši sve svoje poene na susretu u prvoj četvrtini.

Igra je bila izjednačena, no Zabok je malo po malo ipak došao do plus devet (16:23), nakon čega je domaćin morao povećati razinu agresije, što je do poluvremena dovelo do plus 1. U prvom poluvremenu se svih deset igrača Šibenke koji su ušli u igru upisalo u strijelce, kod gostiju su većinu koševa zabila trojica igrača.

Potpuna rezultatska izjednačenost i igra koš za koš trajala je cijelu treću četvrtinu, sve do 30. minute, kada se tricama Skorića i Jambrovića Šibenka odvojila na, za ovu utakmicu, velikih plus 6 (50:44).

U posljednjoj četvrtini Šibenka zabija prve poene i bježi na osjetniju prednost. Zaboku su zbog pet osobnih grešaka morali izaći Jacović i Kučan, a Zabočanima je glavni razlog poraza bio niz promašenih otvorenih šuteva za 3 poena. Tako prednost Šibenke u posljednjoj četvrtini ipak nije bila ugrožena. Pljesak publike, koja je nakon 2 gostujuće pobjede iz prošlih 7 dana napunila dobro Baldekin, dobile su obje ekipe za borbenost, no za ostvarenje njihovih ciljeva trebat će im veća preciznost.

Šibenka je ovom pobjedom, nakon samo 4 kola, ostala jedini klub sa svim pobjedama, ali i utakmicom manje. Sljedeće prvenstveno gostovanje je u Sinju kod Alkara, no prije toga u utorak u regionalnoj ligi dolazi češki klub Olomoucko iz Prostejova.

ŠIBENKA: Skorić 15, Bobek, Klarin 3, Rebić 2, Pleadin 5, Gulin 6, Howard 2, Brocić 8, Antić 2, Jambrović 18, Šarić, Paić 7
ZABOK: Martinko, Kučan 6, Tonić, Lukačić 2, Črnjević, Stipaničev 3, Tomas 7, Prskalo 11, Antonić 3, Garrett 13, Jacović 12