Još dvije utakmice

Šibenka pružila solidan otpor, ali bez šanse protiv favorizirane Vojvodine, zaigrao Lukić

Košarka   |   Autor: G.M.   |   19.03.2024 u 09:56

ABA/Dragana Stjepanović
U 11. kolu 2. ABA lige, na neutralnom terenu u Širokom Brijegu, košarkaši Šibenke poraženi su od novosadske Vojvodine, jednog od favorita natjecanja, sa 81:68 (16:14, 28:22, 18:13, 19:19). Šibenčanima je do kraja ovog balona i uopće igranja u ovom drugom regionalnom rangu ostalo još 2 susreta, protiv Sutjeske u srijedu od 21 sat i protiv TFT Mozzart Skopja u subotu od 18 sati, sve na istom terenu.

Na krilima trica iskusnog Starovlaha u napadu i požrtvovnog Howarda u obrani, koji je upisao i dvije atraktivne blokade, Šibenka se dobro držala u prvom poluvremenu protiv fizički jačeg protivnika. U drugoj četvrtini počelo je upadati više poena, a to šibenska ekipa nije mogla pratiti i od 14. minute Novosađani su se počeli odvajati te je na odmoru svijetlilo 44:36.

Napad Vojvodine bio je prebrz i prelako je lopta dolazila do slobodnog igrača. Jedina sreća za Šibenku je što ti slobodni igrači nisu baš uspješno pogađali trice (ukupno 8 od 30). Početkom treće četvrtine Babić tricom i Lukić košem uz faul donose obećavajućih 44:42, egal je trajao još neko vrijeme, no od 25. minute Vojvodina dolazi u minutu i pol od 47:45 do 53:45, deset minuta prije kraja do 62:49, a u zadnjoj četvrtini i do 67:49. Trud košarkaša nastavio se i nakon što je utakmica riješena pa je konačna razlika smanjena na 81:68.

S jednom pobjedom iz 11 susreta, Šibenka se ne može nadati igranju u doigravanju, a u zadnjem susretu protiv skopske ekipe pokušat će izbjeći zadnje mjesto.

GSD Pecara, gledatelja 20, suci Edo Javor, Ivan Milićević i Milanko Milanović
VOJVODINA: Cunningham 17, Banjac 7, Ljubičić, Rakićević 14, Zagrađanin 6, Bumbić 8, Savić, Nikolić 13, Johnson 10, Vučetić 6
ŠIBENKA: Skorić, Lukić 14, Klarin, Pleadin 8, Howard, Foreman 7, Babić 9, Topolović 11, Starovlah 15, Perković, Šarić 4, Škugor