Zaigrao i Kakar

Šibenka pružila dobar otpor u Zagrebu: Cibona slavila sa 10 poena prednosti

Košarka   |   Autor: G.M.   |   17.11.2022 u 20:46

HKS TV
Drugi poraz Šibenke u Zagrebu u istom tjednu, no ovaj put bila je to dosta bolja predstava. U sklopu 8. kola košarkaške HT premijer lige, Cibona je u Košarkaškom centru Dražen Petrović bila bolja sa 74:64 (21:18, 18:16, 17:10, 18:20). Pred 200 gledatelja sudili su Vulić, Hordov i Reić. Najbolji kod Cibone Baković, kod Šibenke Paić, obojica po 15. Obje ekipe nisu imale veliku šutersku večer, Cibona je tricu gađala 6 od 25, Šibenka 8 od 33.

Ponovo je Šibenka dobro krenula u Zagrebu, Paić je u 2. minuti položio za 3:5, no onda je Cibona napravila seriju 9:0 pa je Šibenka bila 4 minute bez pogotka, do trice Jambrovića u 6. minuti. Do kraja četvrtine domaći su se pokušavali odvojiti, no gosti im nisu dopuštali. Pleadin je košem i dodatnim slobodnim bacanjem postavio konačan rezultat prvih 10 minuta, solidnih 21:18.

Slična priča i u drugoj četvrtini, Šibenka je uspješno odgovarala na Cibonine poene vlastitima, a trica Brocića u 16. minuti dovela je zaostatak na samo 1. Nakon pogreške Ljubičića čak se imalo i napad za vodstvo, no Brocić je na grešku odgovorio greškom. Potom Cibona odlazi na 7, Jambrović tricom i Kakar vraćaju na 2. Do kraja Kakar nepotrebno radi faul dok Kapusta puca tricu, nakon 3 pogođena bacanja slijedi Perasovićevo polaganje 7 sekundi do kraja, ali i Howardov pogodak "iz odbojke" u posljednjoj sekundi poluvremena. Na odmoru je tako bilo 39:34.

Cibona je utakmicu riješila u samo minutu i po, kada je sa 41:36 otišla na 48:36, na početku treće četvrtine. Sve do kraja utakmice rezultat će se stalno vrtiti oko 12 razlike, bez velikih odstupanja gore-dolje. Šibenka nije dopustila da se ponovi scenarij kao protiv Cedevite, šibenski igrači igrali su puno angažiranije pa je, čak i kad je bilo jasno tko će pobijediti, energija u obrani bila na razini. Tako se izbjeglo da se ponovo izgubi velikom razlikom; ovaj rezultat može biti motivacija Šibenčanima za dalje. 23 sekunde do kraja Pleadin je čak imao šansu tricom smanjiti na samo 5, na kraju je Mazalin ipak postavio najrealnijih 74:64.

Zaigrao je i novi Amerikanac Kakar. Iako mu je trica u SAD-u bila najvažniji atribut, ovdje je promašio prvih 7 šuteva za 3 poena, tek je osmi ušao. Košarkašima Šibenke se tako ništa ne može zamjeriti oko večerašnje predstave protiv ipak jačeg protivnika. Ako išta treba spomenuti kao zamjerku, onda je to činjenica da ovo nije NBA, nego europska košarka, gdje se u slučaju istog broja pobjeda gleda međusobni omjer: igrači Šibenke moraju prestati sa praksom da posljednji napad ne napadaju koš, nego samo puštaju da vrijeme ističe. U Americi je takav potez razumljiv, ovdje ne možete znati hoće li vam ta 2 koša biti bitna, morate igrati do kraja.

CIBONA: Perasović 7, Majcunić 5, Mazalin 12 (4-4), Kapusta 5 (3-3), Ljubičić 14 (2-2), Radovčić, Smajlagić 13 (1-1), Aranitović 2, Baković 15 (3-4), Bundović 1 (1-2), trener Josip Sesar
ŠIBENKA: Skorić 3, Pleadin 8 (1-1), Howard 6 (2-2, 11 skokova), Brocić 10 (0-2), Paić 15 (3-5), Kakar 5, Bobek, Gulin 7, Antić, Jambrović 10 (2-2), Šarić, Škugor, trener Damir Milačić