Riješeno na početku

Šibenka pružala otpor na Gripama koliko je mogla, Split bolji za 15 poena

Košarka   |   Autor: G.M.   |   02.12.2022 u 22:25

HKS TV
U 10. kolu košarkaške HT premijer lige Split je na Gripama bio bolji od Šibenke rezultatom 70:55 (24:13, 15:16, 16:10, 15:16). Splićani su na takvu razliku otišli već u prvoj četvrtini, a onda je održavali do kraja susreta. Sljedeću utakmicu, veoma bitnu, Šibenka igra u srijedu, kada u Kupu na Baldekin u osmini finala dolazi Škrljevo.

Pogotkom Skorića Šibenka je povela, a onda je Split zabio 15 poena zaredom. Još veća razlika bila je nakon 8 minuta igre, 22:6. Osim već spomenutog pogotka Skorića, sve poene za Šibenku u prvoj četvrtini zabili su Jambrović i mladi Klarin, koji su uspjeli u preostale 2 minute smanjiti na prihvatljivijih 24:13.

Splićani su bolji i u drugoj četvrtini te u 17. minuti imaju 39:24, a onda i Jukić ima 2 slobodna za odlazak na 17 razlike. Promašuje oba, potom Klarin i Pleadin smanjuju na 39:29, što je bio i konačni rezultat poluvremena. Tako je Šibenka izbjegla da Split otiđe na ogromnu razliku u prvom dijelu, no na samom kraju i Šibenčani su promašivali iz nekoliko dobrih pozicija pa nisu uspjeli još smanjiti i potpuno se vratiti u susret.

I u drugom poluvremenu su obje ekipe se mučile sa realizacijom. Jambrović je u 24. minuti smanjio na zaostatak od 8 poena, još jednom su to uspjeli Pleadin u 26. te Kakar dvjema uzastopnim tricama u 38. minuti (danas mu je šut za tricu bio 3 od 7). Iako je tih 63:55 2 i po minute do kraja davalo naznaku mogućnosti napetije završnice, do kraja Šibenka nije zabila nijedan koš, a Split je zabio 7 te je konačan rezultat bio najrealnijih 70:55.

Još jednom moramo istaknuti da zbilja nema potrebe u zadnjem napadu ne napadati i puštati da vrijeme istekne, jer ovo nije NBA i ovdje se gleda međusobna razlika u slučaju jednakog broja pobjeda, a sezona je duga, protiv ovog protivnika igrat će se još 3 puta i ne možemo znati jesu li ti poeni bitni ili ne.

SPLIT: Sullivan 17, Gizdavčić 5, Runjić 17, Nelson 18, Mavra 7, Jukić, Perkušić 4, Dubravčić, Klepo 2, Šarić, trener Srđan Subotić
ŠIBENKA: Skorić 7, Kakar 9, Howard 2, Brocić 7, Paić 6, Bobek, Klarin 6, Pleadin 7, Gulin 2, Antić, Jambrović 9, Šarić, trener Damir Milačić