Sa širim kadrom nego obično

Šibenka protiv jakog Spartaka iz Subotice odigrala dosad najbolju regionalnu utakmicu, poraz došao tek na kraju

Košarka   |   Autor: G.M.   |   18.11.2023 u 20:00

ABA/Dragana Stjepanović
U utakmici 5. kola 2. ABA lige, košarkaši Šibenke su na neutralnom terenu na Zlatiboru protiv ekipe Spartaka iz Subotice poraženi sa 77:71 (18:19, 17:22, 13:14, 29:16). Spartak je, inače, jedan od favorita ovog natjecanja. Šibenci sada slijedi gostovanje kod Dubrave u Zagrebu u sklopu domaćeg prvenstva (već sutra od 20 sati, prijenos na HKS TV), a u 2. ABA ligi sljedeći „balon“ predviđen je sredinom prosinca u Šibeniku, sa 14 utakmica (uključujući Šibenka-Cedevita Junior i Šibenka-Šenčur).

Početak susreta obilježila je brza košarka, sa dosta grešaka na obje strane. Šibenka je pokazala neke uobičajene probleme u napadu sa protokom lopte, ali je u obrani šibenska momčad bila izuzetno agresivna i borbena, na što se igrači Spartaka nisu mogli brzo adaptirati. Značajnu ulogu imali su mladi Bobek, Škugor i konačno Šarić, a i Howard se vratio na parket.

Pred kraj prve četvrtine dogodilo se prvo značajnije odvajanje Šibenčana, na 10:15 i 12:17, što je brzo dostignuto, da bi u drugih 10 minuta naši bili još uspješniji. Prvo je Škugor dobro iskoristio svoje minute u igri, zabivši dvije trice zaredom u 15. minuti za prednost 26:29, a ubrzo je i Klarin imao svoje trenutke, sa 8 poena zaredom, što je donijelo 33:41, na odmoru plus šest.

Budući da Šibenka večeras nije imala toliko velikih kadrovskih problema kao dosad, nijedan segment igre nije posebno patio u šibenskoj igri niti je bilo manjka na nekoj od pozicija. Spartak se i dalje mučio sa agresivnom šibenskom obranom, a ni šut ih nije služio pa je Šibenka otišla i do plus 11 (36:47 u 24. minuti), no kada je Topolović zbog 4. osobne greške izveden iz igre, ta neefikasna treća četvrtina na kraju je donijela tek jedan poen više za naše (13:14), za 48:55.

Prilično brzo je prednost izgubljena na početku zadnjih 10 minuta: serijom 7:0 u dvije i pol minute Spartak je izjednačio. Foreman je oživio šibensku igru te pogodio u svom stilu dvije lude trice, protivnici su uzvratili pa se ušlo u uzbudljivu završnicu.

Dvije trice zaredom Cvetkovića donose Spartaku 69:65, što Perković i Babić izjednačavaju. Bojić uspješno polaže, a onda Cvetković pogađa još jednu tricu za Spartak, za 74:69 na 40 sekundi do kraja. Brzo na minus 3 smanjuje Perković. Hrštić nepotrebno radi faul, a Kutlešić pogađa jedno bacanje za 4 razlike. Foreman je nespretno izgubio loptu te je Cvetkovićevim bacanjima utakmica riješena.

Dvorana Turističko-rekreativnog kompleksa na Zlatiboru, gledatelja 35, suci Ernad Karović, Damjan Gajšek i Boro Antovski
SPARTAK SUBOTICA: Cvetković 25, Milijašević, Stepanović, Kutlešić 5, Milisavljević 2, Radosavljević, Ilić, Medarević 6, Bojić 17, Sokolović 6, Čupković, Barna 16, trener Vladimir Jovanović
ŠIBENKA: Skorić 3, Hrštić 6, Bobek 2, Klarin 14, Howard, Babić 10, Foreman 10, Topolović 8, Mandalinić, Perković 12, Šarić, Škugor 6, trener Damir Milačić