Revanš za minus 33

Šibenka priredila novu senzaciju: U Beču svladali Viennu 1 razlike

Košarka   |   Autor: G.M.   |   23.11.2022 u 21:15

AAC
Košarkaši Šibenke nastavljaju sa igrama toplo-hladno. Ali ipak više toplo. Iako je sezona tek na početku, već smo vidjeli i sjajnih iznenađujućih pobjeda i groznih poraza. No ova je najveća: nakon što su u 1. kolu regionalnog Alpe-Adria kupa izgubili na Baldekinu od austrijskog prvaka Vienne sa 33 razlike, Šibenčani su u 4. kolu slavili u Beču protiv istog protivnika sa 68:69 (14:13, 17:17, 17:20, 20:19). Sa 2 pobjede u gostima i 2 poraza kući, Šibenka je još uvijek u igri za četvrtfinale ovog natjecanja, no ova pobjeda više će im vrijediti za samopouzdanje pred nastavak sezone.

I na Baldekinu je dugo Šibenka odavala dojam ekipe koja se može nositi sa Bečanima, no posljednjih 15-ak minuta te utakmice Vienna je od 2 došla do 33 razlike. Mnogi su govorili da je tek pred kraj razlika u klasi došla do izražaja, no Šibenka je u Beču pokazala da se ipak može nositi sa austrijskim prvakom cijelu utakmicu. I svladati ga u gostima!

Šibenčani su od početka pokazali da nisu došli samo odraditi ovu utakmicu. Nakon tri i po minute vodili su 2:9, polaganjem Paića. U utakmici malo poena Bečani su u drugoj četvrtini došli do pet razlike, nakon toga je Šibenka preokrenula pa ponovo i Vienna, za minimalno vodstvo 31:30 domaćih na odmoru.

Drugo poluvrijeme otvaraju tricama Kakar i Skorić za 31:36. Vienna ponovo stiže i do kraja treće utakmice, baš kao u cijeloj utakmici, rezultat se stalno kretao oko neriješenog. 10 minuta do kraja Šibenka je vodila 48:50.

U posljednjoj četvrtini Šibenka je nekoliko puta imala 4 do 5 koševa prednosti, Vienna se uspjela potpuno vratiti tek tri minute do kraja, kad je Vujošević smanjio na 66:67. U te 3 minute upala su samo još dva pogotka, Kakar je sa strane pogodio težak šut za 66:69, minutu i 32 sekunde do kraja, Novas je 38 sekundi do kraja za domaćine smanjio na 68:69, Jambrović je promašio šut za 2, a onda Vujošević nije dobro iskreirao domaći napad za pobjedu i veliko slavlje Šibenčana moglo je početi.

Nakon utakmice, trener Damir Milačić kazao je da je najbitnije bilo da prva petorka da impuls ekipi, dok je kapetan Paić istakao da su pobijedili renomiranog protivnika te se zahvalio Funcutima, koji su i u Beču podržali Šibenku, koja im je za putovanje u glavni grad Austrije podarila nevjerojatnu pobjedu. Amerikanac Kakar odigrao je svoju drugu utakmicu u šibenskom dresu dosta bolje, pogodivši 3 od 6 trica te težak ključni šut za 2 u pretposljednjoj minuti.

VIENNA: Novas 4, Radoš 12, Vujošević 16, Zdravković, Manigat 8, Savić 11, Valentić, Siriščević 12, Barišić, Thomas 5, Murati, trener Aramis Naglić
ŠIBENKA: Skorić 8, Kakar 11, Klarin 9, Pleadin 4, Gulin 6, Howard 6, Brocić 7, Antić, Jambrović 4, Šarić, Paić 14, trener Damir Milačić

Ovo je sad dosta zakompliciralo situaciju u skupini B, jer je u drugoj utakmici Ilirija svladala Prostejov nakon produžetka. No čak i ako u sljedećem kolu Šibenka po drugi put pobijedi Iliriju (igra se sljedeću srijedu na Baldekinu), ni pobjeda protiv Vienne ni 2 pobjede protiv Slovenaca neće joj vjerojatno biti dovoljno za četvrtfinale, ako u posljednjoj utakmici ne pobijedi Olomoucko Prostejov u Češkoj. No, zahvaljujući pobjedi protiv Vienne, Šibenci je sad dovoljno pobijediti Čehe u gostima, neće morati još i nadoknaditi 7 razlike iz prve utakmice.