Dramatičan kraj sezone

Šibenka preokretom poražena kod Dubrave sa pola koša i ostala bez doigravanja

Košarka   |   Autor: G.M.   |   07.05.2022 u 22:49

HKS TV
U posljednjem 32. kolu HT Premijer lige, odnosno 10. kolu Lige za ostanak, košarkaši Šibenke doživjeli su poraz u Zagrebu od Furnir Dubrave sa 79:78 (13:26, 24:15, 21:23, 21:14). U napetoj završnici Šibenčani nisu pogodili tricu za pobjedu te je Dubrava nakon 14 godina ušla među najboljih osam ekipa u prvenstvu i za nagradu će igrati protiv Cibone u četvrtfinalu. Šibenka je pak, prvi put nakon što se 2013. vratila u najviši rang, ostala izvan tih prvih osam mjesta.

Šibenka je odlično krenula u utakmicu i povela 0:10 nakon nešto više od dvije minute, a prednost se stalno povećavala pa su nakon trice Rebića i polaganja Paića Šibenčani u 7. minuti imali 18 razlike (4:22). Do kraja četvrtine Zagrepčani su smanjili na 13, da bi u prvih pet minuta druge četvrtine gosti dali samo 4 poena pa se Furnir vratio na jednoznamenkasti zaostatak. U posljednje 2 minute prvog poluvremena domaćin postiže tri trice, na odmor se otišlo sa rezultatom 37:41.

Pri početku treće četvrtine Šibenka ujednom trenutku radi seriju 0:7 te ponovo odlazi na uvjerljivijih 11 razlike. Prednost je otišla i na 14 koševa, no Dubrava opet radi veliki posao pri kraju četvrtine te se vraća na zaostatak od 6, 58:64.

Između treće i četvrte četvrtine Milačić je napravio čak 4 zamjene, a Dubravin preokret nakon toga je bio potpun; u 34. minuti domaćin prvi put vodi. Ne samo da vodi, nego je serija Dubrave od 10:0 dovela rezultat od 64:67 do 74:67. U 4 minute Šibenka je postigla tek 1 poen, no nakon minute odmora Šibenčani se opet vraćaju. Četirima pogođenim slobodnim bacanjima Pleadina minutu do kraja na semaforu je 76:76, na Mandalinićeve poene iz slobodnih bacanja uzvraća polaganjem Paić i 38 sekundi do kraja Dubrava kreće u svoj zadnji napad. Nakon promašenog polaganja Rađe skače njegov suigrač Krajina, na kojem je onda napravljen prekršaj. Krajina zabija jedno slobodno bacanje, Šibenka kreće u zadnju akciju 10 sekundi do kraja, a iako su im bila dovoljna 2 poena, lopta je završila kod Rebića na trici koji nije pogodio, nakon čega je uslijedilo veliko i zasluženo slavlje žutih iz Dubrave, koje su mnogi na početku sezone vidjeli kao glavnog kandidata za ispadanje, a oni su se uspjeli plasirati u play-off.

FURNIR DUBRAVA: Collins 5, Krajina 7, Mandalinić 23, Samac, Vidović 10, Bjelanović 8, Karahodžić 15, Kumanović, Kos, Nazor, Prelec, Rađa 11, trener Jeronimo Šarin
ŠIBENKA: Arslanagić 15, Thomas 22, Jambrović 2, Paić 13, Rebić 13, Antić, Bašić, Grgurica, Klarin, Pleadin 8 , Sinovec 2, Solomun 3, trener Damir Milačić

12) Vrijednosnice OS 8-24

Prve dvije ekipe pridružuju se onima iz Lige za prvaka u play-offu, Puntamika će u kvalifikacije za ostanak sa drugoplasiranim iz drugog ranga, Osječani su ispali iz lige, Šibenka i Alkar su završili sezonu.