Susjedski derbi

Šibenka poražena od Zadra u slaboj šuterskoj večeri

Košarka   |   Autor: G.M.   |   30.03.2024 u 20:15

GKK Šibenka/Milan Balaban
U susretu 27. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na svom Baldekinu doživjela poraz od Zadra rezultatom 65:83 (14:19, 13:18, 16:23, 22:23). Za Šibenčane nema puno odmora, već u srijedu od 18 sati gostuju kod Škrljeva.

Dvica 4 od 13, trica 4 od 13 i slobodna bacanja 7 od 14 - napadačka statistika Šibenke iz prvog poluvremena dovoljno govori koliko je bilo nemoguće očekivati išta protiv vodećeg Zadra, dokle god se budu postizale takvi ofenzivni postoci. Sve drugo u prvom dijelu je funkcioniralo dobro u igri domaćih, no šut baš nije. I Zadrani su na početku imali svojih problema sa šutem pa se kroz prvu četvrtinu vukla neka nada u egal-susret, no kada su gosti uhvatili ruku i počeli pogađati trice, počeli su se i odvajati na za njih mirniju prednost. 4 minute bez šibenskog poena značilo je preokret od 14:10 na 14:24. Zadar je opet počeo kroz drugu četvrtinu imati problema sa šutom pa se Šibenka približila na tren na obećavajućih 22:27, ali do odmora je opet bilo deset razlike.

Bitan detalj treće četvrtine bila je kontra Šibenke za 38:47. Na tren su svi pomislili da taj rezultat stoji, no sudac je svirao kontrafaul pa onda i tehničku treneru Pandži; nakon toga su Zadrani pogodili još neke šuteve i priči je bio kraj. Spomenimo da je u zadnjih 10 minuta Šibenka pokušala igrati presing po cijelom terenu i išlo joj je dobro, no samo dok nisu izašli iz bonusa, nakon čega je Zadar mirno priveo susret kraju.

SD Baldekin, gledatelja 1000, suci Hadžić, Rogić i Pavičić

ŠIBENKA: Pleadin 9, Lukić 18, Babić 10, Starovlah 6, Skorić 8, Perković 1, Foreman 3, Klarin, Topolović 10, Šarić, Brajković, Paić

ZADAR: Davis 14, Žganec 14, Lakić, Božić 5, Ramljak 9, Klarica 9, Vujačić, Mazalin 10, Mekić 3, Jambrović, Drežnjak 19