Buđenje u 13. minuti

Šibenka kod Bosca krenula loše, Ante Brajković usmjerio susret prema pobjedi

Košarka   |   Autor: G.M.   |   21.04.2024 u 13:44

HKS TV
U susretu 32. (predzadnjeg) kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je u gostima kod zagrebačke ekipe Bosco, posljednje na tablici, slavila sa 82:99 (27:21, 16:26, 16:25, 23:27). Šibenčani će na tablici završiti ili osmi ili deveti, ovisno o tome hoće li imati pobjedu više od Dubrave. Šibenka (13-19) odigrat će još kod Dubrovnika 27. travnja, Dubrava (12-19) ima još Cedevitu Junior doma i Cibonu vani.

Domaćin je počeo utakmicu dobro, imavši u dva navrata i 10 poena prednosti; prvu četvrtinu zabili su 5 trica, a Nikola Ivanković zabio je 14 poena u tom periodu.

Šibenka se u ovoj ranojutarnjoj utakmici probudila u drugoj četvrtini, kada je Ante Brajković upisao 11 poena. Gosti su tako od 31:25 iz 13. minute došli do 31:38 u 16.

Otpor Bosca trajao je još neko vrijeme, početkom drugog poluvremena imali su 47:47, da bi novom serijom od 9:0 Šibenka prelomila utakmicu, a razlika je otišla na nedostižni dvoznamenkasti iznos.

Dvorana Boško Božić-Pepsi, gledatelja 50, suci Josip Mikulić, Boris Hartman i Filip Lipovac
BOSCO: Bubalo 4, Kos 7, Ivanković 23, Akrap 5, Krapić 6, Perić, Cvitković, Dacer, Petranović 8, Ćosić 2, Lukić 14, Njegovan 13, trener Luka Jovanović
ŠIBENKA: Skorić 20, Pleadin 11, Foreman 7, Starovlah 2, Paić 21, Howard 6, Babić 7, Topolović, Perković 11, Šarić, Škugor, Brajković 14, trener Petar Maleš