Prvo kolo

Šibenka izgubila od Borca iz Banja Luke, nezaustavljivi West sa 29 poena i 8 asistencija

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   09.10.2023 u 16:50

ABA/Dragana Stjepanović
U dvoboju dva kluba koji su nekad igrali 1. ABA ligu, u 1. kolu drugog ranga tog regionalnog natjecanja, Šibenka je protiv Borca WWIN iz Banja Luke na neutralnom terenu u Subotici poražena sa 88:81 (21:22, 22:25, 23:13, 22:21).

Protiv favoriziranih Banjalučana Šibenka je otvorila prije svega aktivnom obranom, dok su u prvoj četvrtini od 22 šibenska poena gotovo sve zabili Mandalinić (11) i Babić (8).

Nakon prvih 10 minuta bilo je 21:22 za Šibenku, da bi Borac novu četvrtinu otvorio sa 5:0 serijom. Izmjenjivale su se ekipe u vodstvu, a Šibenka je bila ta koja je na odmor otišla sa prednošću (43:47), poglavito zahvaljujući 7 pogođenih trica. Mandaliniću i Babiću pridružili su se tricama Klarin i Perković.

I treću četvrtinu Borac je otvorio serijom (8:0), da bi potom cijeli taj period prošao upravo u serijama jednih i drugih. U 29. minuti Dragojević je donio Borcu 66:57, na što je bitnom tricom iz teške pozicije uzvratio Skorić za 66:60, konačni rezultat prije zadnjih 10 minuta.

I zadnja četvrtina počinje serijom 5:0 Borca, za prvu dvoznamenkastu prednost, a West II je nastavio tricama raditi Šibenčanima probleme. Moglo se primijetiti, zapravo, da je Borac dobro reagirao svaki put kad je na utakmici bila minuta odmora, bilo pozvana od trenera, bilo ona između četvrtina.

Bilo je i 73:60, kada je Klarin pogodio svoju četvrtu tricu pa potom i petu, vrativši crne na 73:66. Na to je na drugoj strani, opet nakon minute odmora, odgovorio West II sa svojom šestom tricom. Upozorio je Milačić na novoj minuti odmora svoje igrače da ne preuzimaju Westa i ne daju mu pucati, no Amerikanac je odmah pogodio i sedmi put za tri poena, odvevši Borac na nedostižnu prednost, koja je u malodušju Šibenke otišla i na 17 razlike, no na kraju se smoglo snage da se smanji na pristojnih 88:81.

Hala sportova Dudova šuma (Subotica), gledatelja 200, suci Savović, Sedlar i Janjusević
BORAC (BL): Ateljević, Dragojević 12, Radaković 5, Adamović, Gavrić, Čovičković, Šešlija 15, West II 29, Pleasant 10, V. Bošković 2, Delalić 10, S. Bošković 5
ŠIBENKA: Skorić 10, Hrštić, Bobek, Klarin 17, Brown 5, Babić 23, Mandalinić 15, Perković 11, Topolović, Šarić, Škugor, Brajković

U srijedu od 21 sat Šibenka na istom mjestu igra sa Zlatiborom.