Opet susret sa puno poena

Šibenka iščupala pobjedu protiv Zaboka završnom serijom 11:0, problemi u napadu i obrani i dalje prisutni

Košarka   |   Autor: G.M.   |   10.11.2023 u 20:10

GKK Šibenka/Milan Balaban
U susretu 8. kola FAVBET Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na svom dobro ispunjenom Baldekinu svladala Zabok sa 97:92 (23:20, 27:34, 28:19, 19:19), u utakmici u kojoj je Zabok dugo bio bolji, sve do nadahnute šibenske završnice, u kojoj je presudila više borbenost nego kvaliteta.

Šibenka je krenula napadački dobro, sa 11 postignutih poena u prve 3 i pol minute i raznovrsnu ofenzivnu igru, no Zabok se brzo adaptirao i nakon tog početka dugo zadavao narančastima velike probleme u organizaciji igre, s tim da su i gosti počeli pogađati, a domaće je prestao ići šut, naročito Foremana, koji je promašio svojih prvih 5 pokušaja za tricu. Izjednačena prva četvrtina završila je 23:20, zahvaljujući posljednjoj situaciji u kojoj su Zabočani stigli u 4 sekunde izgubiti loptu i dozvoliti Mandaliniću da zabije na nečuvani koš.

Drugu četvrtinu otvorio je tricom Skorić i tim vezanim poenima Šibenka je povela 6 razlike, no tada slijedi najbolje razdoblje gostiju, a pogotovo Dina Cinca, 35-ogodišnjeg košarkaša koji je u našem gradu najpoznatiji po igri za Jolly. Cinac je igrao vrlo dobro večeras, kao da se htio dokazati pred publikom svog bivšeg rivala. Amerikanac Owens također dobar te njih dvojica predvode Zabok do preokreta. Od 31:25 gosti dolaze najprije do 31:33, a potom i do veće prednosti, sa 34 poena u drugih 10 minuta. Šibenka se pribrala tek toliko da ne dozvole protivniku da se previše odvoji; 50:54 tako na odmoru i nije bilo toliko loše.

Treća četvrtina je posebna priča. Najprije Cinac sa dvije početne trice dovodi Zabok do 10 razlike, a sličnu prednost će gosti održavati još 3 minute. Kada je Rebić sa košem uz faul postavio 55:66, kreće preokret Šibenke. Preokret bez neke velike igre; zapravo je prilično jeftino Zabok dozvolio domaćima da se vrate: Babić, Skorić i Hrštić pogađaju svaki po jednu tricu za minus 2, a uskoro je i plus 5. Tih šest minuta naši su tako dobili sa 20:4, no nije se dugo lakše disalo, jer Zabok se u zadnjoj četvrtini opet vraća i ulazimo u uzbudljivu završnicu.

Na ulasku u zadnje tri minute Zabok ima prednost 86:92, no od tada postoje samo Šibenčani na terenu, nošeni publikom. Malo-pomalo je momčad Damira Milačića vratila rezultat u svoju korist: pogađaju Foreman, Skorić pa onda Mandalinić stavlja tricu za 93:92. Gosti nisu zabili ništa u te posljednje tri minute, a na drugoj strani je Hrštić borbenošću i spretnošću dodao i svoja 4 poena, za dovršetak završne serije 11:0, treću pobjedu u ligi i slavlje na Baldekinu.

SD Baldekin, gledatelja 600, suci Jurčević, Stanković i Miletić

ŠIBENKA: Skorić 19, Hrštić 24, Foreman 12, Mandalinić 16, Perković 6, Bobek, Klarin 2, Babić 18, Topolović, Šarić, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić

ZABOK: Sikirić 5, Neal 10, Cinac 27, Savić 10, Rebić 3, Damjanić, Tomic 4, Šustić, Antonić, Črnjević 8, Owens 20, Cvitanović 5, trener Boris Džidić

Šibenci sada slijedi novi turnir 2. ABA lige, odnosno tri utakmice sljedećeg tjedna u Čajetini.