Konačno puna dvorana

Šibenka Funcutima za rođendan poklonila pobjedu protiv Dubrave, u zadnjoj četvrtini nisu primili pogodak iz igre

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   10.04.2022 u 20:45

ILUSTRACIJA/HKS
U prvoj od tri domaće utakmice zaredom, u 27. kolu košarkaške HT Premijer lige, odnosno 5. kolu Lige za ostanak, Šibenka je na ispunjenom Baldekinu svladala uvijek neugodnu Furnir Dubravu 90:69 (31:24, 17:19, 22:19, 20:7). Jambrović je bio najbolji strijelac domaćina sa 21 košem, a na drugoj strani vrlo raspoložen Mandalinić sa 22.

Kada su se ova dva kluba susrela na Baldekinu u regularnom dijelu lige, Zagrepčani su momčadskom igrom i uigranim akcijama potpuno nadvisili Šibenčane koji su težili isključivo individualnim akcijama. Nije da se ovaj put igralo drukčije, ali Milačićeva momčad sada je bila puno angažiranija i nošena navijanjem publike pa nije dozvolila gostima da ih opet iznenade.

U prvoj četvrtini Šibenka je dala šest trica, čak 31 poen, ali je Dubrava uspješno parirala akcijama na drugoj strani, a tako se nastavilo i u drugoj; gosti u nijednom trenutku nisu dozvolili Šibenci da se odvoji na značajniju prednost. Obje ekipe i dalje vrlo efikasne, na poluvremenu je bilo 48:43.

I dok je u prvom dijelu Šibenka uložila mnogo truda u napadu, u drugom je obrana postala glavno oružje domaćih. U 27. minuti Furnir se još držao na minus tri (62:59), no tad slijede ključnih 90 sekundi utakmice. U tom razdoblju Šibenka je prvi put tricom Bašića došla na dvoznamenkastu prednost, nakon serije 8:0, početkom zadnje četvrtine dvije trice zaredom Gulina pa Bašića donose plus 15 i do kraja je domaćin odigrao mirnu završnicu i uživao u atmosferi. Gosti su potpuno stali u napadu, u zadnjoj četvrtini svih 7 koševa Dubrave postignuto je iz slobodnih bacanja.

U srijedu Šibenka dočekuje Alkar i ta utakmica bi mogla odlučivati tko ide u doigravanje.

Igrači su na kraju s navijačima proslavili 39. rođendan Šibenskih Funcuta, koji su za poklon dobili jednu brigu manje, opstanak u ligi te play-off su sve bliži. Škrljevo je na 13-14, Alkar i Šibenka na 10-17, Dubrava i Puntamika na 8-19, a Vrijednosnice OS na 7-20.

Šibenka: Bašić 12, Thomas 10, Gulin 3, Jambrović 21, Paić 18, Antić 2, Arslanagić 7, Grgurica, Klarin, Rebić 5, Sinovec 8, Solomun 4, trener Damir Milačić

Dubrava: Collins 3, Krajina 15, Mandalinić 22, Samac 9, Vidović 6, Bjelanović 6, Kos 1, Kumanović 1, Nazor, Rađa 6, Tisma, trener Jeronimo Šarin