U vrhunskoj atmosferi

Šibenka do prve pobjede protiv dobrog Alkara: Odlijepili se u drugoj četvrtini pa skoro sve prosuli u zadnjoj

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   15.10.2023 u 18:59

GKK Šibenka/Milan Balaban
U 4. kolu FAVBET Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na Baldekinu protiv sinjskog Alkara slavila sa 83:75 (22:24, 31:15, 20:20, 10:16). U opet bučnoj dvorani, opet sa dvije raspoložene navijačke skupine, gosti su se jako dobro držali na početku utakmice, da bi sredinom druge četvrtine sve krenulo po šibenskom planu, no Alkar je na kraju susreta ozbiljno priprijetio i zamalo vratio minus 21. Budući da je Šibenka bila oslabljena, određena minutaža dana je i mladim igračima Škugoru i Bobeku, koji su je solidno iskoristili.

Počelo se neraspoloženo u vanjskom šutu (obje ekipe na početku 2/2 za dva, Šibenka 0/3 i Alkar 0/4 za tri poena), dok nije Skorić zabio tricu u 5. minuti za 9:6, ubrzo i Klarin za 14:10. Sinjani su djelovali mrvu bolje u prvoj četvrtini pa uskoro preuzimaju vodstvo, serijom 0:6, na koju uzvraća tricom Perković. Na isteku prvih 10 minuta Alkar vodi 22:24, ponajprije zahvaljujući centru Kuolu Aloku, koji je već skupio 10 poena i 4 skoka. Muke na trici za goste su se nastavile, Alkar 0/5 naspram šibenskih 4/11.

Početkom druge četvrtine brzo je, pak, Šibenka natjerala sinjsku momčad na minutu odmora; zahvaljujući trici Skorića i polaganju Mandalinića, prednost je opet na domaćoj strani (27:25). Odmor nije pomogao, Škugor je najprije pogodio za dva, a onda je i Klarin ukrao loptu, našao se sam pred košem i na kraju prisilio Pavelu na nesportsku pogrešku: ukupni rezultat svega 33:25, za domaću seriju 11:0, koju je prvom gostujućom tricom (iz osmog pokušaja) prekinuo Vučić. Igrao je Alkar jaku obranu, no pri kraju prvog poluvremena, usprkos vlastitim problemima u šutu, Šibenka je pronašla način kako početi zabijati; na drugoj strani Alkar bez vanjskog šuta je omogućio šibenskoj obrani da se spusti pod svoj koš i agresivnim stavom uspješno obrani gotovo sve pokušaje iz reketa, prisilivši goste i na niz grešaka.

Sa tri trice zaredom (Babić, Mandalinić, Brown) Šibenka drugi put u 2. četvrtini radi seriju 11:0, za 46:32. Bilo je i 17 razlike, na odmoru 53:39.

Drugo poluvrijeme otvara za narančaste Mandalinić sa dvije trice, potom jednu pogađa i Skorić, a polaganjem Klarina u 25. minuti prvi put je 20 razlike (64:44), scenarij kojeg početak utakmice nikako nije najavljivao. Skorić je zabio novu tricu za velikih 69:48 u 26., no tada kreće neočekivani nalet gostiju, koji rade svoju seriju 11:0 i smanjuju vrlo brzo na samo 10 razlike. Nakon minute odmora, sa mladim Škugorom i Bobekom u igri, Šibenka vraća na plus 14, prije zadnjih deset minuta.

Jako malo poena u prvih 6 minuta zadnje četvrtine (samo 2 za Šibenku, 7 za Alkar) gosti koriste za novo približavanje, na 75:66, a tricom Matuline i polaganjem Bissainthea već je 75:71, tri minute do završetka. Tek četvrti poen u zadnjem periodu za Šibenku konačno pogađa Perković, a onda Brown tricom dovodi domaće navijače u ekstazu. Uzvraća tricom Bissainthe na drugoj strani, na minutu do kraja.

Babić pogađa jedno slobodno bacanje, a onda još dva, za konačnih 83:74, a Sinjani su u zadnjih 60 sekundi uspjeli pogoditi samo konačno slobodno bacanje, za 83:75.

SD Baldekin, gledatelja 750, suci Jurčević, Hordov i Bajramović
ŠIBENKA: Skorić 14, Hrštić 7, Bobek, Klarin 17, Brown 8, Babić 8, Mandalinić 18, Perković 9, Šarić, Škugor 2, Brajković, trener Damir Milačić
ALKAR: Bissainthe 20, Green 15, Boban 3, Vučić 14, Jukić 5, Alok 13, Pavela, Nazor, Čović, Matulina 5, Mastelić, trener Tihomir Mustapić

Sljedećeg vikenda Šibenku očekuje gostovanje kod Dubrovnika.