Četvrta pobjeda

Šibenka do pobjede protiv Bosca nešto teže od očekivanog

Košarka   |   Autor: G.M.   |   25.11.2023 u 21:57

GKK Šibenka/Milan Balaban
U susretu 10. kola FAVBET Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na svom Baldekinu svladala Bosco iz Zagreba sa 98:77 (24:16, 20:18, 23:18, 31:25), došavši tako do omjera 4-6 u domaćem prvenstvu. Šibenčani će u posljednjem dvoboju prvog kruga prvenstva gostovati 1. prosinca kod Cibone u Zagrebu, no prije toga čeka ih i gostovanje u osmini finala kupa kod zagrebačkog Dinama (29. studenog od 19 sati).

Činilo se nakon početnih 6 i pol minuta i rezultata 18:5 da će narančasti lako odraditi ovaj susret protiv posljednjeplasirane ekipe lige, u odličnom i dominantnom uvodu utakmice, u kojem se naročito isticala asistencija Foremana izvana za alley-oop atraktivno zakucavanje Skorića, a Hrštić je rano najavio da će imati dobru šutersku večer (na kraju je gađao trice 5 od 8). No stvari nisu išle glatko nakon toga: Šibenka je u želji da se što prije dosegne nedostižna razlika počela kreirati prebrze napade, uz ponešto isforsiranih pokušaja za tri koji nisu ulazili, da bi Bosco, ne pretjerano mijenjajući svoj ritam, uspio smanjiti sve do 29:24 u 15. minuti. Kada su Zagrepčani shvatili da im neke stvari protiv Šibenke ipak prolaze, počeli su igrati ozbiljnije te se na odmor otišlo sa ne pretjerano uvjerljivih 10 razlike za momčad Damira Milačića.

Drugo poluvrijeme počelo je s još jednim alley-oopom, ovaj put Mandalinić je, opet izvana, asistirao Perkoviću. Iako je bilo mnogo šibenskih poteza koji su zadovoljili domaću publiku, Šibenka nikako nije uspijevala definitivno prelomiti utakmicu i otići na neku veliku razliku. Goste je počela ići i trica (pogodili su ih 8 u drugom poluvremenu) pa se domaća prednost penjala jako sporo do konačnih 21 razlike.

Mlada momčad Bosca, za koju igraju i dva iskusna igrača koji uvijek pruže dobru igru u gostujućem dresu kada dođu na Baldekin (Jelenković i Krapić), tako je prošla sa pristojnim porazom. Kod domaćih istakli su se, uz spomenutog Hrštića, još i Perković, Mandalinić i Babić, a i Šarić se uspješno vratio natjecateljskom ritmu.

SD Baldekin, gledatelja 500, suci Roko Hordov, Denis Bajramović i Dino Vukušić

ŠIBENKA: Skorić 11, Hrštić 18, Bobek, Klarin 16, Howard 2, Foreman 2, Babić 15, Mandalinić 16, Perković 6, Šarić 11, Škugor 1, Brajković, trener Damir Milačić

BOSCO: Bubalo, Jelenković 16, Kos 3, Tikveša 14, Ivanković 7, Katanović 19, Akrap 15, Krapić 3, Petranović, Ćosić, trener Ante Samac