NBA pregled

Šarić nije briljirao u pobjedi Sunsa: Šibenčanin u 12 minuta igre dao samo dva koša

Košarka   |   Autor: HINA   |   24.03.2021 u 08:54

arhiva
Košarkaši Phoenix Sunsa nastavili su s odličnim rezultatima u NBA ligi svladavši kao gosti prošlogodišnje finaliste Miami Heat sa 110-100 iako je hrvatski reprezentativa Dario Šarić pružio skroman doprinos od samo dva koša i dva skoka za 12:13 minuta provedenih u igri.

Šarić je pogodio tek jedan od četiri šuta za dva tijekom svog boravka na parketu, no zato su raspoloženi bili Devin Booker sa 23 poena te DeAndre Ayton sa 17 ubačaja i 16 skokova za osmu uzastopnu gostujuću pobjedu Sunsa. Kod domaćih je najefikasiji bio Kendrick Nunn sa 25 koševa.

Konačnih 110-100 i ne odaje pravo stanje stvari na terenu jer su krajem treće četvrtine Sunsi imali i 23 pogotka prednosti.

Sunsi su i daje druga momčad Zapadne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 29-13 te zaostaju dvije utakmice za vodećim Utah Jazzom, dok je Heat četvrtim uzastopnim porazom pao na šesto mjesto Istoka sa 22-22.

Prvaci Los Angeles Lakersi pretrpjeli su treći uzastopni poraz bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa na parketu, ovoga puta bolji od njih su na svom terenu bili New Orleans Pelicansi sa 128-111. Kao i u Miamiju, konačni rezultat još i dobro izgleda za poraženu stranu jer su domaći krajem trećeg dijela vodili s velikih 30 razlike (96-66).

Briljirao je bivši igrač Lakersa Brandon Ingram sa 36 ubačaja, dok je Zion Williamson dodao 27. Kod prvaka najučinkovitiji su bili Montrezl Harrell sa 18 poena i Kyle Kuzma sa 16 pogodaka i 10 skokova.

Pelicansi su s omjerom 19-24 na biobi 11. mjesta na Zapadu, dok su Lakersi pali na 28-16, isti omjer koji imaju i njihovi gradski suparnici Clippersi na trećem mjestu Zapada.

Zabavno je bilo u San Franciscu gdje je vodeći sastav Istoka Philadelphia 76-ersi bio bolji od domaćih Golden State Warriorsa sa 108-98. Sixersi su sjajno otvorili dvoboj te krajem prve četvrtine vodili sa 24 razlike (35-11) samo da bi Warriorsi preokrenuli i sredinom četvrte dionice oni imali šest poena viška (92-86). Ipak, samu završnicu bolje su odigrali gosti. Kod Sixersa, koji i dalje igraju bez ozlijeđenog Joela Embiida, najbolji je bio Tobias Harris sa 25 koševa i 13 skokova, Ben Simmons j dodao 22, dok su Warriorse, koji su treću utakmicu zaredom bili bez ozlijeđenog Stephena Curryja, najučinkovitiji bili Kelly Oubre sa 24 poena i 10 skokova te Jordan Poole sa 19.

Sixersi su na čelu istoka sa 31-13, dok su Warriorsi deveti na Zapadu sa 22-22.

Brooklyn Netsi nastavljaju pratiti Sixerse u lovu na prvo mjesto Istoka 116-112 gostujućom pobjedom kod Portland Trail Blazersa iako su igrali bez Kyriea Irvinga i Kevina Duranta. Za devetu gostujuću pobjedu Netsa zaredom najzaslužniji je bio James Harden sa 25 koševa i 17 asistencija, Jeff Green je dodao 20, dok Blazersima nije bilo dovoljno 22 ubačaja Damiana Lillarda te po 19 poena i 19 skokova Enesa Kantera.

Netsi su drugi na Istoku sa 30-14, dok su Balzersi šesti na Zapadu sa 25-18.