Finale Zapada

Šarić i Sunsi izborili veliko finale: Šibenčanin u osam minuta na parketu ubacio sedam koševa

Košarka   |   Autor: HINA   |   01.07.2021 u 08:34

EPA/RINGO CHIU
Košarkaši Phoenix Sunsa u čijim redovima igra Šibenčanin Dario Šarić izborili su plasman u veliko finale doigravanja NBA lige nakon što su u šestom susretu finala Zapada pobijedili Los Angeles Clipperse sa 130-103 i u seriji slavili sa 4-2.

Gostujuća ekipa je tijekom cijelog meča bila u vodstvu i iz četvrtine u četvrtinu je povećavala prednost. Clippersi su imali samo jedno vodstvo na utakmici, 20-19, ostatak susreta protekao je u dominaciji momčadi iz Arizone.

Na koncu prve četvrtine Sunsi su vodili četiri razlike, na poluvremenu +9, na koncu treće dionice 14 razlike, a završilo je sa +27.

Sunse je do pobjede vukao Chris Paul sa 41 košem, pri čemu je 31 zabio u drugom poluvremenu. Dodao je i osam skokova i četiri asistencije.

"Bio sam u pobjedničkoj misiji, ali imamo još puno posla, kasnije ćemo uživati," kazao je Paul koji je u Sunse stigao početkom ove sezone iz Oklahoma City Thundera.

"Dečki su me od prvog dana dočekali raširenih ruku," dodao je.

Devin Booker dodao je 22 koša, Jae Crowder 19, a Deandre Ayton 16 koševa i 17 skokova za Sunse. Naš Dario Šarić je za osam minuta provedenih na parketu ubacio sedam koševa, bez promšaja iz igre, dodavšio i jednu asistenciju.

Kod domaćina najefikasniji su bili Marcus Morris sa 26 koševa i devet skokova, te Paul George sa 21 košem.

Najveća zvijezda Clippersa Kawhi Leonard ponovo nije nastupio zbog ozljede koljena, a zbog problema s koljenom susret je propustio i Ivica Zubac.

"Mislim da smo ostali goriva", rekao je trener Clippersa Tyronn Lue. "Psihički smo pogriješili. To govori da ste umorni."

Phoenix će u NBA finalu igrati protiv Atlanta Hawksa ili Milwaukee Bucksa, trenutačni rezultat je 2-2.

Sunsi su posljednji put igrali u finalu NBA lige 1993. godine, kada ih je vodio Charles Barkley, no izgubili su od Michaela Jordana i Chicago Bullsa u šest utakmica.

Prije toga izgubili su i finale od Boston Celticsa 1976. godine, također u šest susreta.