Završile sedme

Porazom u Dubrovniku košarkašice Šibenika zaključile prvenstvo, slijedi Kup

Košarka   |   Autor: G.M.   |   01.04.2023 u 18:28

HKS TV
U posljednjem 22 .kolu Premijer lige za žene, Ragusa je u Dubrovniku svladala Šibenik sa 81:61 (16:8, 18:21, 31:12, 16:20). Dvije loše minute Šibenika početkom drugog poluvremena bile su dovoljne da Dubrovčanke prelome utakmicu, ostatak vremena Šibenčanke su pružile dobar otpor. Šibenik je tako završio na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Iznimno neefikasan bio je početak dubrovačke utakmice, nakon 7 i po minuta rezultat je bio tek 5:3 za domaće. Do kraja prve četvrtine Dubrovčanke su počele nešto pogađati pa su otišle na 16:8.

I u drugoj četvrtini šibenske igračice dobro su se branile te u dva navrata tricama došle do samo minus tri, a na poluvremenu do minus pet, 34:29.

Početkom treće četvrtine Ragusa za tek nešto više od 2 minute pravi seriju 9:0 i odlazi na 43:29. Na krilima Todorić i Hajdin, dubrovačke košarkašice zamalo su zabile više poena u trećem periodu nego u cijelom prvom poluvremenu. Šibenčanke to nisu mogle pratiti pa je 10 minuta do kraja na semaforu pisalo 65:41.

U zadnjoj četvrtini Ragusa je otišla i na preko 30 razlike u jednom trenutku (72:41), no Šibenik je smanjio na konačnih i prihvatljivih 81:61.

Iva Todorić upisala je za Ragusu 25 poena, 17 skokova i 10 asistencija.

Na kraju prvenstva možemo konstatirati da je Šibenik pobijedio u svim utakmicama koje je morao pobijediti, opstanak je osiguran lakše od očekivanog, a zadovoljstvo igračicama trenera Bralića pruža i činjenica da su pobjedom na Baldekinu ostavile Medveščak bez doigravanja te da su na kraju imale jednak broj pobjeda kao jedna Požega.

Sada našim igračicama slijedi dva tjedna priprema za polufinale Kupa.

RAGUSA: Strilić 15, Hajdin 19, Todorić 25, Vrsaljko 14, Majstorović 2, Miloglav, Ivanišević 2, Pavić 2, Tokić, Papić, Šarotić, Pocrnjić 2, trenerica Cvetana Matić
ŠIBENIK: Johnson 24, Baban 7, Dobrić 5, Šarić 11, Čerkaska 12, J. Milković, Šuperba, Čala, Dragović, Branislavljević, L. Milković 2, Perković, trener Stipe Bralić