Pandža nije vodio ekipu

Poraz Šibenke kod Splita: Domaćin i s lošom igrom stekao prednost, gosti se vratili pa opet popustili

Košarka   |   Autor: G.M.   |   25.03.2024 u 21:15

HKS TV
U 26. kolu FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je, opet s problemima u kadru, u Splitu kod istoimenog domaćina poražena sa 88:68 (23:10, 17:20, 21:26, 27:12). Što reći o utakmici - obje ekipe igrale su prilično loše; iako se vidi da je Split član ABA lige i za klasu bolji, isto tako je vidljivo koliko je to loša ekipa, koju može namučiti čak i oslabljena Šibenka, koju nije previše ni išlo večeras.

Napad Šibenke i ovu utakmicu počeo je lošom realizacijom, bolje reći lošim šutem, a bilo je tu i standardnih grešaka u vođenju, odlučivanju i pregledu igre pa, osim Skorićeve trice, nije bilo šibenskih poena u prvih 6 minuta, što je domaćin iskoristio za (pre)lagano vodstvo 16:3, bez previše igre. Splićani su sami imali točno 8 izgubljenih lopti u 8 minuta, a vodili su 13 razlike: podatak koji sve govori! Perković je podijelio par blokada renomiranim igračima Splita, Babić je nešto pogodio u napadu - bila su to jedina 2 detalja vrijedna spomena u gostujućoj igri.

Splićani su nastavili sa svojim gubljenjem lopte pa se Šibenka serijom 6:0 malo trgla i smanjila na 26:16 u 12. minuti. Obrana Šibenčana je dobro branila vlastiti reket pa su Splićani (uspješno) tricama gradili svoju prednost. 12 poena Splita u prvih 5 minuta druge četvrtine došlo je upravo preko šuta za tri; domaćin je tako bez poena iz reketa i s nizom vlastitih grešaka već imao laganih 35:18. Pojačanje Šibenke Milić Starovlah počeo je više uzimati loptu u napadu te je pogocima i asistencijama vratio svoju ekipu malo u život pa je na odmoru svijetlilo neloših 40:30.

Obje ekipe počele su dosta bolje igrati u trećoj četvrtini. Brža košarka donijela je brze promjene rezultata pa je Split tako brzo stekao 15 razlike, da bi Šibenka ubrzo smanjila na samo 9. Nastavio je Starovlah sa svojom dobrom igrom i donio u 24. minuti približavanje na 49:42. Funderburk, igrač Splita kojeg nitko nije mogao zaustaviti u jesenskoj utakmici na Baldekinu, večeras je izgubio niz lopti, odnosno šibenska obrana ga je na to prisilila: iz jedne takve izgubljene lopte rodila se kontra za Pleadinovo polaganje za 51:46. Bilo je i 53:49, da bi Shorter tricom u svom stilu vratio Splitu na tren komotniju prednost. Babić tricom pa Starovlah iz kontre postavljaju 56:54. Tricom sa sirenom Vuko donosi Splitu prednost od 5 razlike pred zadnjih 10 minuta, 61:56.

Šibenka odlično počinje zadnju četvrtinu i smanjuje na 61:60, no Vuko zabija novu tricu. Bio je to početak splitske serije, koja je stala na 70:60, nakon čega Babić pogađa tricu. Nakon toga Šibenku opet izdaje njezin šut za tri poena, čime je dana prilika Splitu da se 5 minuta do kraja odmakne na 75:63, odnosno 4 minute do kraja na 80:63. Time je utakmica riješena. Šibenka, nakon smanjenja na samo 1 razlike, na kraju je toliko popustila da je razlika na kraju nepotrebno i nezasluženo otišla na konačnih minus 20, što će prevariti mnoge koji nisu pratili susret.

U sljedećem kolu, u subotu, Šibenka dočekuje vodeći Zadar.

Mala dvorana na Gripama, gledatelja 200, suci Jovović, Bajramović i Perlić

SPLIT: Funderburk 2, Shorter 21, Tišma 10, Kučić 7, Ljubičić 10, Perković 15, Sullivan, Runjić 6, Klepo, Vuko 17, Perkušić, Dubravčić, trener Slaven Rimac

ŠIBENKA: Skorić 9, Lukić 8, Pleadin 9, Babić 17, Topolović 6, Klarin, Foreman, Starovlah 12, Perković 7, Šarić, Brajković, trener Petar Maleš