Vrlo uzbudljiva završnica

Poraz košarkaša GKK Šibenke u Zaboku: Domaćini do slavlja doslovno u zadnjoj sekundi

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   17.04.2021 u 21:42

Šibenka/arhiva
Košarkaši GKK Šibenke poraženi su na gostovanju u Zaboku kod istoimenog domaćina. Slavili su Zagorci košem doslovno u zadnjoj sekundi, bilo je 100:98.

Vodili su domaćini od početka od kraja utakmice. Na kraju prve četvrtine su imali plus sedam, a na poluvremenu plus pet.

S pet koševa prednosti Zabok je ušao i u zadnju dionicu igre koja je bila vrlo efikasna. I nekoliko sekundi prije kraja utakmice imali su plus tri, a uslijedila je prava drama. Miković je promašio oba slobodna bacanja, ali mladi Pleadin skače u napadu, asistira Širku koji pogađa tricu za 98:98.

Ostale su dvije sekunde do kraja, Zabok zove time-out, nakon kojega s poludistance Worku pogađa za pobjedu svoje momčadi.

Miković s 25, Širko s 22, odnosno Freeman sa 17 koševa bili su najefikasniji u šibenskim redovima.

Zabok – GKK Šibenka 100:98 (27:20, 23:25, 23:23, 27:30)
Zabok, gradska sportska dvorana. Bez gledatelja.
Suci: Krunoslav Peić, Nikola Perlić i Žarko Kovačević.
Zabok: Martinko, Krajinović (11), Anzulović (6), Tomas (11), Borovčak, Črnjević (30), Marić (9), Worku (14), Maričević (4), Jambrović (15), Antonić, Elčić.
GKK Šibenka: Freeman (17), Bobek, D. Šarić (6), P. Šarić, Bašić (12), Antić, Miković (25), Pleadin (14), Vlaić, Širko (22), Jurković (2).