Poraz protiv Sutjeske

Pandžin kontroverzni tajm-aut zaslužuje pohvale, ne napade: Nakon lošeg početka Šibenka odigrala solidno

Košarka   |   Autor: G.M.   |   21.03.2024 u 09:11

ABA/Dragana Stjepanović
U susretu predzadnjeg 12. kola 2. ABA lige, Šibenka je na neutralnom terenu u Širokom Brijegu poražena od nikšićke Sutjeske sa 72:80 (19:17, 18:19, 21:24, 14:20). U zadnjem kolu, u subotu, Šibenčani će igrati protiv skopske ekipe TFT Mozzart, vjerojatno direktno za izbjegavanje zadnje pozicije na tablici. U europskoj košarci nikad ne možemo biti sigurni o nikakvim propozicijama, tako da ne možemo u ovom trenutku znati ima li to zadnje mjesto ikakvog značaja u pogledu eventualnog plasmana u 2. ABA ligu sljedeće sezone.

Nakon nešto više od 4 minute, Sutjeska je već imala prednost 4:15, zahvaljujući otvorenim šutevima Spasojevića te previše zicera koje su Šibenčani dozvolili svom protivniku. To je razočaralo trenera Josipa Pandžu, koji je pozvao minutu odmora, na kojoj je igračima spominjao majku, pitao ih "jesu li retardirani", igra li im se košarka i slično. Bez obzira na jezik, zapravo su izgovorene prilično uobičajene stvari, na koje je bilo tko tko se bavio sportom navikao (naročito u Šibeniku i općenito u Dalmaciji).

Bez obzira što je Josip Pandža postao hit na društvenim mrežama i portalima, gdje je nazivan i "Baby Repeša", zbog sličnog stila vođenja ekipe, bio je to potez krajnje opravdan. Igrači Šibenke su se nakon te kontroverzne minute odmora sjetili za koji klub igraju i da nose dres koji mnogima znači sve te su odmah napravili seriju 12:0 i poveli 16:15.

Do kraja poluvremena Šibenka je nastavila igrati dobro u obrani, povela i 24:18, a igračima Sutjeske više nije bilo lako šetati se ispod šibenskog obruča. No nikakvo vikanje nije moglo pomoći u nedostatku napadačke kreacije i lošem šutu; obje ekipe imale su slab šut za tri poena: Šibenka 4 od 21, Sutjeska 10 od 39 (u jednom trenutku 3 od 20). Kroz cijelu treću četvrtinu nastavila se rezultatska izjednačenost, da bi u zadnjih 10 minuta Sutjeska ipak počela malo uspješnije šutirati i doći do pobjede od 8 razlike. Pitanje je koliko bi razlika iznosila da je šibenski trener dozvolio svojim igračima da cijelu utakmicu odigraju kao prve 4 minute.

GSD Pecara, gledatelja 20, suci Aleksandar Milojević, Milanko Milanović i Andraž Rebeušek

ŠIBENKA: Skorić 2, Lukić 12, Klarin 2, Pleadin 5, Howard 1, Foreman 6, Babić 22, Topolović, Starovlah 14, Perković 8, Šarić, Škugor

SUTJESKA: Goranović, Barović 5, Ma. Vujović, Kočović 17, Đurišić 4, Vulević, Mi. Vujović 5, Vuković 2, Spasojević 19, Mitrović 16, Otašević 12