Neiskorišten poklon domaćih

Osmi prvenstveni poraz zaredom: Šibenka u napetoj završnici poražena kod Furnira

Košarka   |   Autor: G.M.   |   02.04.2023 u 20:29

Marin Sušić
U 4. kolu Lige za prvaka, odnosno 26. kolu HT Premijer lige za košarkaše, Šibenka je još jednom doživjela gostujući poraz, ovaj put kod Furnir Dubrave rezultatom 76:74 (25:24, 17:17, 13:16, 21:17). Šibenka je i dalje peta na ljestvici, sa omjerom 13-12, a današnji protivnik joj se sada približio na jednu pobjedu zaostatka. Nakon 5 gostovanja, Šibenčanima sada slijedi pet domaćih utakmica zaredom, počevši od subote, kada dolazi Cedevita Junior.

Šibenka je utakmicu otvorila sa efikasnih prvih pet minuta, dvaput vodivši 4 razlike te zabivši 16 poena. Kada je šut stao, Furnir je to iskoristio za preokret. Dobru prvu četvrtinu zaključio je tricom centar gostiju Perković, za 25:24 za domaće.

Preostali dio utakmice obilježili su neefikasnost i stalno izmjenjivanje u vodstvu. U drugoj četvrtini Furnir je na trenutak pobjegao na šest razlike, no brzo se Šibenka vratila na izjednačen rezultat. Prvo poluvrijeme završeno je sa 42:41, a u nastavku smo gledali istu priču. Trica Kakara u 27. minuti donijela je Šibenci pet razlike, 50:55, a zanimljivo je da je sljedećih 9 poena postignuto iz slobodnih bacanja, uglavnom domaćih, za 57:57.

Šibenka je posljednje vodstvo imala nakon pogotka Kakara u 34. minuti za 59:61. Ubrzo nakon toga najbolji igrač susreta Paponja sa šest poena zaredom okreće stvari na mlin Furnira (68:63). Tricom Perkovića 2 i po minute do kraja Šibenka je još u igri (68:68), no Furnir će tricama Bošnjaka i Paponje otići na 74:70, a neobičnim košem Paponje 16 sekundi do kraja domaći imaju riješenu utakmicu (76:71).

Ipak, Jambrović je stigao pogoditi tricu za minus dva 9 sekundi do kraja, a na 6 sekundi Paponja je promašio oba slobodna. Bjelanović je potpuno nepotrebno na početku šibenskog zadnjeg napada napravio prekršaj na Jambroviću i ponudio šansu za produžetak; Jambrović je prvo slobodno bacanje promašio, drugo potom namjerno promašio, Zagrepčani su došli do lopte i pobjede.

FURNIR DUBRAVA: Kuzmanović 7, Jurić, Kalajžić 5, Nazor, Savić 8, Bjelanović 13, Bošnjak 10, Karahodžić 3, Paponja 21, Kos 9, trener Jeronimo Šarin

ŠIBENKA: Skorić 6, Kakar 11, Bobek, Klarin, Pleadin 10, Howard, Brocić 11, Antić, Perković 13, Jambrović 21, Brajković, Paić 2, trener Damir Milačić