Primili 38 poena u 2. četvrtini

Oslabljena Šibenka kod Cedevite Junior se držala dobro 13 minuta, a onda je obrana nestala

Košarka   |   Autor: G.M.   |   25.10.2023 u 19:13

KK Cedevita Junior/Josip Begonja
U zaostaloj utakmici 3. kola FAVBET Premijer lige za košarkaše, Šibenka je u zagrebačkom Domu sportova, u gostima protiv Cedevite Junior, poražena nestvarnim rezultatom 117:93 (26:23, 38:25, 28:20, 25:25). Kao što može primijetiti čak i onaj koji nije gledao susret, napadu Šibenke nema se što zamjeriti, ali obrana danas nije postojala. Šibenka je tako doživjela šesti poraz u sedam službenih dvoboja na početku sezone, dok se domaćin oporavio nakon visokog poraza od Dinama.

Neimpresionirana domaćinom i neopterećena pustim problemima sa sastavom, Šibenka je pružila dobar otpor favoriziranim Zagrepčanima - dojam je to za kojeg smo se naivno nadali da bi mogao potrajati cijeli meč, no trajalo je to samo prvih 13 minuta igre. Kada je Skorić u 5. minuti svojim desetim poenom i prvom tricom postavio 7:15 za Šibenčane, nada je doista postojala da bi šibenski dišpet mogao nadoknaditi ozbiljne klupske kadrovske probleme, no to se nije dogodilo.

Cedevita Junior se malo-pomalo, već do kraja prve četvrtine, vratila pa onda i preokrenula; time su se Zagrepčani opustili u napadu i počeli više pogađati. Šibenka, uz standardne probleme sa šutom, u obrani je sve više i više popuštala. Posljednji bljesak naše ekipe dogodio se kada se za manje od minute napravila serija 6:0, a odlična i požrtvovna kontra koju je završio Perković zakucavanjem za smanjenje na 34:32 označila je kraj dobre igre i rezultatskog otpora.

U preostalih 7 minuta prvog poluvremena Cedevita Junior je postigla 30 poena (ukupno čak 38 u drugoj četvrtini), razlika je otišla na 16 na odmoru, a kada su domaćini i treću četvrtinu otvorili sa 5 uvodnih poena, bilo je jasno da će ostatak utakmice biti odrađivanje posla. Do kraja susreta opušteni domaćini pogađali su i dalje gotovo sve što su uputili (tricu je Cedevita Junior na kraju gađala odličnih 15 od 24), dok naše igrače možemo tek pohvaliti što su u napadu dali sve od sebe da barem na taj način smanje razliku koliko je moguće.

Dom sportova Zagreb, gledatelja 150, suci Peić, Terlević i Rogić
CEDEVITA J.: Allen 17, Kučić 12, Serdarušić 6, Kosi 12, Batinić 21, Ogrizović 2, Rašić 18, Karačić 9, Jelić 5, Mršić 5, Bilić 8, Ljubičić 2, trener Damir Mulaomerović
ŠIBENKA: Skorić 24, Klarin 11, Babić 16, Perković 18, Škugor, Hrštić 17, Bobek, Mandalinić 7, Šarić, Brajković, trener Damir Milačić

U sljedećem susretu, u 6. kolu, u nedjelju će Šibenka na Baldekinu od 18 sati ugostiti Škrljevo.