Za bijeg od dna tablice

Obrana predvođena Howardom u zadnjoj četvrtini donijela Šibenci pobjedu kod Škrljeva

Košarka   |   Autor: G.M.   |   20.01.2024 u 22:05

KK DepoLink Škrljevo
U susretu 17. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je u gostima kod ekipe DepoLink Škrljevo slavila sa 83:88 (27:18, 14:22, 26:23, 16:25). Ključ pobjede bila je obrana Šibenke u zadnjoj četvrtini, koja je u prvih 8 i pol minuta tog perioda primila samo 5 poena. Da su Šibenčani tu utakmicu izgubili, već bismo mogli pričati o pravoj borbi za opstanak, ovako je ta opasnost ipak daleko. U sljedećem kolu Šibenka u petak dočekuje zagrebački Dinamo.

Šibenska obrana krenula je u susret onako kako je djelovala u prošlom kolu protiv Dubrovnika, primivši opet previše poena u malo vremena. Glavni razlog tome bio je vrlo uspješan šut ekipe Škrljeva na početku: Stanojević sa jednom i Uljarević sa dvije trice odmah donose 9:0 domaćinu nakon 2 minute, a sa novom tricom Uljarevića i dvije Hollowella već je i 20:6 u 5. minuti.

I dok se obrana nakon tog početnog šoka pribrala i ostatak utakmice odigrala u redu, napad se mučio kroz cijeli susret; iako su Lukić i još neki igrači na momente uspješno probijali domaću obranu, većinu vremena to je izgledalo jako loše. Škrljevo se ove sezone dosta muči pa su zeleni ovaj dvoboj odigrali vrlo odlučno i čvrsto; Šibenčani su, pak, u napadu često bili neuspješni u pokušajima ulaska u reket - prečesto je to završavalo šutevima iz okreta i drugih nemogućih situacija, budući da se nije moglo proći čuvara kroz dribling.

Obje ekipe imale su dosta padova u igri, što je rezultiralo sa nizom serija, koje su obilježile cijeli susret: od spomenutih 20:6 Šibenka se brzo vratila na podnošljivijih 27:18 već do kraja prve četvrtine, zahvaljujući jednoj seriji od 8 poena. U drugoj, vrlo brzo je 30:25 pa onda sa novom serijom od 11:0 eto i preokreta (32:36 za Šibenku). Do odmora domaćin je ipak na plus 1, 41:40.

Treću četvrtinu otvara Šibenka sa 7 poena zaredom, a onda 7 poena zaredom ubacuje i Škrljevo. I onda, nakon što su kroz ostatak tog perioda odolijevali domaćim pokušajima da se odvoje (67:63 prije zadnjih 10 minuta), u zadnjoj četvrtini je obrana Šibenke konačno bila na pravoj razini. Primivši samo 5 poena u 8 i pol minuta, obrana je dala dovoljno vremena napadu da preokrene rezultat te je napravljena razlika koju je Škrljevo bezuspješno pokušavalo dostići do kraja.

Howard je predvodio obranu u tom zadnjem periodu igre, a posebno upečatljiv bio je način kako je zaustavio jednu čistu kontru domaćih sa blokadom pa je prikladno da je upravo on i jednim zakucavanjem osigurao pobjedu. U napadu Lukić i Klarin bili su najraspoloženiji šuteri prilikom konačnog preokreta.

Sportska dvorana Kostrena, gledatelja 150, suci Vovk, Perlić i Copić
DL ŠKRLJEVO: Uljarević 13, Gulin 2, Šljivarić 3, Hollowell 27, Stanojević 25, Bart 9, Svoboda, Salopek, Rajković, Šarić 4, Ćošić, Miljković, trener Edi Dželalija
ŠIBENKA: Lukić 17, Klarin 13, Pleadin 14, Babić 8, Perković 4, Skorić 18, Bobek, Howard 4, Foreman 10, Škugor, Šarić, trener Petar Maleš