Uz podršku Funcuta

Nova uvjerljiva gostujuća pobjeda: U Alpe-Adria kupu Šibenka slavila u Ljubljani kod Ilirije

Košarka   |   Autor: G.M.   |   19.10.2022 u 21:56

AAC
U 2. kolu regionalnog košarkaškog natjecanja Alpe-Adria kup, Šibenka je slavila kod Ilirije u Ljubljani sa 67:85 (21:20, 13:30, 21:12, 12:23). Jambrović je za Šibenčane zabio čak 28 poena, kod domaćina najbolji Kmetič sa 16. Bila je to druga uvjerljiva pobjeda Šibenke u gostima u 5 dana, iako ni kod Gorice ni kod Ilirije Narančasti nisu bili favoriti.

Za početak zanimljivost, Šibenka se i u svojoj drugoj sezoni u ovom regionalnom natjecanju susrela sa istim klubom sa kojim su i košarkašice Šibenika igrale u regionalnoj ligi, ali prije dvadesetak godina. Lani je to bio austrijski Wels, ovoga puta Ilirija iz Ljubljane.

U prvoj četvrtini Ilirija je fizički dobro parirala Šibenci.  Početak susreta obilježilo je dosta ishitrenih šuteva sa obje strane, no Ljubljančani su ipak pogodili prve 4 trice koje su ispalili, povevši 12:6. Šibenka nije dozvolila veliko odvajanje, nakon 10 minuta svijetlilo je 21:20.

Kao i u prethodne 3 utakmice ove sezone, Jambrović je taj koji kod Šibenčana dobro započinje drugu četvrtinu. Prvih 6 koševa njegovo je djelo, a posebno je zanimljiv koš za 22:26, koji je došao nakon 3 šibenska napadačka skoka. Za tih 6 koševa bilo je potrebno više od 4 minute; nastavio se, dakle, loš šut obiju ekipa. Tek nakon nove Ilirijine trice za 25:26 Šibenka je počela dominirati. Krenuo je konačno šut i prednost je počela rasti. Gulin, Pleadin i Jambrović donose 25:32 za samo jednu minutu, serija se potom nastavila sve do 25:37; 11 poena zaredom donijelo je pednost i mirnoću. Gulin i Jambrović su dvjema uzastopnim tricama povećali na 29:45, Jambrović je tricom 35 sekundi do odmora donio dotada najveću prednost od 19 razlike, ipak Klobučar je tricom za domaće postavio konačan rezultat 1. poluvremena, 34:50. Prednost je, ponavljamo, isključivo plod bolje realizacije, nakon 6 poena u prve 4 minute, naši su u preostalih 6 minuta dali čak 24 poena.

S tri trice u prve tri minute treće četvrtine Ilirija je smanjila svoj zaostatak na jednoznamenkasti broj (45:54). Kod 49:58 u 26. minuti Vončina je realizirao 4 slobodna bacanja, potom je Kmetič položio za 55:58 i domaćini su se potpuno vratili u igru. Do kraja trećeg perioda Klarin i Jambrović jedini su zabili pa se prednost opet vratila na stabilnijih 55:62.

Prvih 5 minuta posljednje četvrtine Ilirija je i dalje u utakmici (65:70), potom Rebić i Howard poentiraju za Šibenku, izmjenjuju se koševi na obje strane, tako da je i dalje devet razlike 2 minute do kraja (67:76). Do kraja susreta Šibenka je uspjela obraniti sve napade domaćih, a Jambrović i dvaput Brocić tricama su postavili visokih 67:85.

Šibenka je u Ljubljani imala podršku skupine Funcuta.

ILIRIJA LJ.: Heine 9, Pađen, Kmetič 16, Orel 8, Filipič, Mikuš, A. Gustin, E. Gustin, Shashkov 5, Daneu 4, Vončina 10, Klobučar 15, trener S. Modrić
ŠIBENKA: Bobek, Klarin 7, Rebić 4, Pleadin 10, Gulin 9, Howard 8, Brocić 13, Antić, Jambrović 28, Šarić, Škugor, Paić 6, trener D. Milačić

U drugoj utakmici skupine Vienna je svladala Olomoucko iz Prostejova sa 99:69. Česi će biti protivnici Šibenci na Baldekinu sljedećeg tjedna, no prije toga za vikend dolazi Zabok.

Vienna sada u skupini ima 2-0, Šibenka 1-1, Ilirija Lj. i Olomoucko Prostejov 0-1. Protiv Prostejova ćemo vidjeti kolike su mogućnosti Šibenke da prođe u četvrtfinale.