Nije pomoglo ni 28 koševa Klaudije Periše: Novi poraz košarkašica ŠibenikaŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 28.02.2015, 21:14h   •

Croatia 2006 nosi bodove s Baldekina

Nije pomoglo ni 28 koševa Klaudije Periše: Novi poraz košarkašica Šibenika

arhiva Nije pomoglo ni 28 koševa Klaudije Periše: Novi poraz košarkašica Šibenika
OBJAVA 28.02.2015, 21:13h

Sjajna je bila Klaudija Periša u susretu protiv Croatije 2006 na Baldekinu. No, niti to nije bilo dovoljno Šibenčankama da zabilježe drugu prvenstvenu pobjedu. Malo je nedostajalo, ali pobjeda je na kraju pripala ekipi Croatia 2006 koja je na Baldekinu slavila sa 60:58.

Zagrepčanke su susret otvorile vodstvom od 8:1. Serijom koševa Klaudije Periše Šibenčanke dolaze na samo minus jedan (11:10), da bi gošće tricom Divčić stigle do 14:10 na kraju četvrtine.

Održavale su gostujuće košarkašice prednost u drugoj četvrtini, a Šibenčanke su stalno bile na malom zaostatku. Vode gošće i u drugom poluvremenu, a ekipa Dragana Ognjenovića stigla je u 37. minuti na samo minus dva (33:35).

S 35:39 ušlo se u posljednju fazu utakmice. Sredinom četvrtine imala je Croatia 2006 i deset koševa prednosti, ali domaće se košarkašice ne predaju. Novi koševi Periše dovode ih do 48:51, nešto kasnije i 53:56, zatim i samo minus jedan (55:56), ali Butina ne dopušta da se u potpunosti istopi prednost.

Pogađa oba bacanja za 55:60, Ivančević smanjuje na 57:60, a Tošić pogađa jedno bacanje za 58:60.

Sjajna je bila Klaudija Periša u šibenskim redovima, postigla je čak 28 koševa (plus 15 skokova).

KLJUČNE RIJEČI:  košarka / ŽKK Šibenik / Dragan Ognjenović / Klaudia Periša /