Ni treći put nije išlo: Košarkaši GKK Šibenika u završnici poraženi u Rijeci ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 12.04.2016, 19:58h   •

Treće kolo Lige za prvaka

Ni treći put nije išlo: Košarkaši GKK Šibenika u završnici poraženi u Rijeci

Milan Balaban Ni treći put nije išlo: Košarkaši GKK Šibenika u završnici poraženi u Rijeci
OBJAVA 12.04.2016, 19:58h

Momčad Jeronima Šarina još uvijek čeka na prvu pobjedu u Ligi za prvaka. U trećem su kolu poraženi na gostovanju u Rijeci, bilo je 84:77 za Kvarner. Bilo je to neizvjesna utakmica koja je odlučena u samoj završnici, a otišla je na stranu domaćina, po treći put ove sezone.

Poveli su Šibenčani s 4:0, ali s dvije trice domaćini preuzimaju vodstvo. Španja i Badžim vratili su za kratko prednost na šibensku stranu, ali opet onda vode Riječani. Izmjenjuju se momčadi u vodstvu, a na kraju četvrtine Šarinova momčad ima vodstvo od 19:16.

U 11. minuti GKK Šibenik ima plus sedam (23:16), no, već do polovice igre Riječani su stigli u potpuni egal. Ali do kraja poluvremena prednost je, iako od samo nekoliko poena, bila na šibenskoj strani. U jednom trenutku bilo je i plus šest (33:39), no, na odmor se otišlo s plus dva za Šibenčane – 38:40.

Vodstvo početkom nastavka preuzimaju igrači Kvarnera, a GKK Šibenik im niti u jednom trenutku ne da da se odvoje. Dapače, u 26. minuti, poslije trice Blaće, na semaforu svijetli 54:57. A s plus dva šibenskih košarkaša (62:60) ulazi se u zadnjih deset minuta igre.

Malo je koševa palo u uvodnim minutama četvrte četvrtine, da bi se u zadnjih pet minuta ušlo u potpunom egalu – 69:69. Imao je Šibenik vodstvo od plus dva u 37. minuti – 76:74, no, Marinelli i Štemberger su tricama osigurali prednost svojoj momčadi. Od tog vodstva Šibenik je do kraja utakmice postigao tek jedan koš i to s linije slobodnih bacanja, a domaćini su poentirali preko Bakovića i Štembergera za konačnih 84:77.

Zadarski dvojac u redovima Kvarnera bio je najefikasniji, Marić je zabio 23, a Špralja 21 koš. Kod Šibenika najefikasniji Badžim 17 i Blaće 16 koševa.

GKK Šibenik je i dalje bez pobjede u Ligi za prvaka, a u sljedećem kolu u subotu na Baldekinu dočekuju Split.

KVARNER – GKK ŠIBENIK 84:77 (16:19, 22:21, 22:22, 24:15)
Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Denis Hadžić (Pula) i Živko Mirilović (Karlovac)
KVARNER: Baković 5, Veljačić 17, Marić 23, Jambrović, Vučić, Marinelli 4, Kučan, Špralja 21, Miličević 2, Olivari, Kalpić, Štemberger 12. Trener: Marijan Mance.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 2, Andabaka 6, Badžim 17, Bašić 11, Blaće 16, Vukičević, Španja 9, Blažev, Vrkić 6, Petani 10. Trener: Jeronimo Šarin.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 hrvatska košarkaška liga / Košarka / GKK Šibenik / Jeronimo Šarin /