Na krilima fantastičnog ulaska u utakmicu GKK Šibenka stigla do slavlja nad Cibonom! ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 20.02.2021, 19:50h   •

U dramatičnoj završnici

Facebook Šibenka/arhiva Na krilima fantastičnog ulaska u utakmicu GKK Šibenka stigla do slavlja nad Cibonom!
OBJAVA 20.02.2021, 19:50h

Košarkaši GKK Šibenke stigli su do važne pobjede na svom Baldekinu. Pobijedili su favoriziranu Cibonu rezultatom 73:68 u dramatičnoj završnici, sve to nakon fantastičnog ulaska u utakmicu i vodstva 18:0.

Otvaranje kao iz snova za domaću momčadi. Trpali su nemilice u koš gostiju koji se nisu snalazili na početku. Više od pet minuta trebalo im je da ubace prvi koš na utakmici. A za to vrijeme sastav Dženana Rahimića otišao je na veliku prednost, u jednom trenutku iznosila je i +19.

Limitirali su Šibenčani Zagrepčane na samo osam koševa u prvih deset minuta igre, te su s čak +17 (25:8) ušli u drugu četvrtinu. Posložili su gosti tada svoje redove i krenuli su smanjivati prednost. Do odmora su stigli na minus sedam.

Vratili su se u potpunosti u utakmicu u drugom dijelu, ali itekako se pitalo i Šibenčane kako će se susret rasplesti. Završnica je bila iznimno uzbudljiva: Širko je zabio tricu za 71:68, Novačićeva je na drugoj strani iscurila, da bi pobjedu domaćina s linije slobodnih bacanja potvrdio Pleadin.

Do jubilarne desete pobjede Šibenčane su predvodili raspoloženi Miković s 25, Freeman s 19 i Širko s 13 koševa.

KLJUČNE RIJEČI:   košarka / GKK Šibenka /