FERBasket liga

Momčad FSB-a opet nadigrala SKK Šibenik

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   30.01.2023 u 09:42

Studentski košarkaški klub Šibenik ponovno je izgubio od momčadi FSB-a 49-42, koji se tako ponovno pokazao kao pretvrd orah za šibenske studente, po peti put u dvije sezone.

Kao i u nekim ranijim susretima, Šibenik je izvrsno ušao u utakmicu i poveo 7-0. Nadmoćno su tad izgledali Šibenčani koji su vrhunskom obranom ostavili FSB bez koša prvih pet minuta.

Ipak, FSB je u nastavku prve dionice stvar uzeo u svoje ruke te s par kontranapada i lakih koševa došao u vodstvo 13-9.

Druga četvrtina donijela je nastavak tvrde igre, a Šibenčani su uspjeli minimalno smanjiti prednost FSB-a te s -3 otišli na predah (24-27).

Brojne izgubljene lopte, i izvrsna timska obrana FSB-a ugasila je napad Šibenika, koji je u drugom poluvremenu nastavio sa slabom efikasnošću u napadu, promašujući brojna slobodna bacanja i otvorene trice.

Šibenčani su naposljetku bacanja šutirali slabih 13/30, što u ovako napetoj utakmici jednostavno nije bilo dovoljno. Najbolji strijelac bio je Josip Marin sa 16 poena i deset skokova. Valja spomenuti i Pulićevih šest ukradenih lopti."

SKK Šibenik: Marin 16, Baljkas I. 8, Skorić 7, Pulić 4, Pancirov P. 4, Roman 2, Lučev 1, Šolić, Pancirov L., Baljkas A.