Libertas kup

Mladi košarkaši 'Dražena Petrovića' osvojili turnir u Dubrovniku: MVP Jurić i Šarin u petorci turnira

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   30.12.2021 u 10:53

S još jednog turnira mladi članovi Škole košarke Dražen Petrović vraćaju se kao pobjednici. Ovog puta iz Dubrovnika, gdje su osim ekipnog prvog mjesta, osvojili i još nekoliko individualnih nagrada.

Novogodišnji Libertas kup za uzrast do 12 godina održavao se proteklih dana u Dubrovniku, u školskoj sportskoj dvorani na Mljekari, a u organizaciji KK Dubrovnik.

Na turniru su uz domaćina, Školu košarke Dubrovnik, nastupili dječaci iz klubova KK Vučići Zagreb, KK Zrinjski Mostar, OKK Dražen Petrović Šibenik, KK Leotar Trebinje te selekcija Grada Rijeke.

Najviše su pokazali mladi Šibenčani koji su u finalnom susretu, nakon niza pobjeda u ranijoj fazi turnira, s 47:24 pobijedili domaćine.

Tin Jurić izabran je za MVP turnira, a osim Jurića u petorci turnira našao se i još jedan igrač 'Dražena Petrovića2 – Vito Šarin.