Domaći poraz

Loša treća četvrtina koštala košarkašice Šibenika pobjede nad Medveščakom

Košarka   |   Autor: G.M.   |   08.10.2023 u 10:26

HKS
U 2. kolu Premijer ženske lige, košarkašice Šibenika poražene su na Baldekinu od Medveščaka sa 63:67 (17:21, 17:9, 10:19, 19:18). U sljedećem kolu Šibenčanke gostuju kod riječkog FSV-a.

Prva četvrtina bila je većinu vremena izjednačena, dok se Medveščak nije prvi put odlijepio, sa 13:14 u 7. minuti na 14:21 u 10., no trica Amande Mobley prije sirene spriječila je da Zagrepčanke već nakon prvih 10 minuta značajnije pobjegnu.

Naprotiv, Džafić, Gavin i Bene već na početku drugog perioda preokreću rezultat, koji će biti izjednačen do 17. minute, kada Mobley i Šarić sa dvije uzastopne trice donose prednost domaćima od 32:26. Na odmor se otišlo sa plus 4.

U drugoj polovici treće četvrtine gošće preokreću i u dva navrata bježe na 5 razlike, a ključan trenutak utakmice bilo je otvaranje zadnje četvrtine, kada Nejašmić i Sekulić donose Medveščaku 44:53, prednost koju će Šibenčanke pokušati hvatati u posljednjih 9 minuta. Nada se ukazala nakon dvije uzastopne trice Dragović te 2 slobodna bacanja Milković, za 58:62, no Jakovljević tricom vraća zaostatak na minus 7.

Kada je Mobley 22 sekunde pogodila tricu, još jednom je približila Šibenik na 63:67, ali domaće igračice nisu stigle napraviti dovoljan broj prekršaja da bi odvele Medveščak na liniju slobodnih bacanja pa su Zagrepčanke uspjele sačuvati loptu do kraja.

Kod Šibenika tri igračice igrale su cijelu ili gotovo cijelu utakmicu, četiri su odigrale oko pola vremena, dok se Milković nije previše naigrala; kod Medveščaka još ekstremnija situacija, gdje im 3 igračice uopće nisu izašle iz igre, a Sekulić je bila vani manje od 2 minute pa su im sve ostale se mijenjale samo na jednoj poziciji. Upravo zamor zbog neimanja dovoljno adekvatnih zamjena rezultirao je malim brojem poena.

SD Baldekin, gledatelja 100, suci Strikić, Pepur, Pribisalić
ŠIBENIK: Dragović 6, Skorić 2, Dobrić 4, J. Milković 2, Šuperba, Dujić, Gavin 21, Šarić 3, Branisavljević, Džafić 2, Mobley 23, trener Stipe Bralić
MEDVEŠČAK: Medić, Budimir, Sekulić 16, Nejašmić 14, Soldo 5, Mamić 8, Prcić, Perković, Maršić 3, Maričić, Jakovljević 21, trenerica Iva Borović Gregov