Liga za prvaka pred vratima: Bašić s linije slobodnih bacanja za šibensko slavlje u GoriciŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 23.01.2016, 20:02h   •

Fantastična zadnja četvrtina GKK Šibenika

arhiva ŠibenikIN Liga za prvaka pred vratima: Bašić s linije slobodnih bacanja za šibensko slavlje u Gorici
OBJAVA 23.01.2016, 20:02h

Vodili su košarkaši Gorice najvećim dijelom utakmice, no, veselili su se nakon utakmice košarkaši GKK Šibenika koji su novom pobjedom napravili još jedan ogroman korak prema Ligi za prvaka. Slavili su Šibenčani sa 88:84 i to koševima Domagoja Bašića s linije slobodnih bacanja u zadnjoj minuti utakmice, a vrijedi izdvojiti još jednu odličnu utakmicu Roka Badžima.

Domaćini utakmicu otvaraju vodstvom 7:0. Krenula je tada i tricaška serija prvenstveno s domaće strane koji su poveli sa 16:8. Tricama odgovara i Badžim, koševe postižu Španja i Vukičević i pred kraj četvrtine Šibenik je u dva navrata na minus dva (22:20, 25:23), no, domaćini su na odmor otišli s plus četiri (27:23). Sjajno je u tom razdoblju igrao Badžim (11 koševa), a najviše problema Šibenčanima je zadavao Mašić.

U 13. minuti poslao je Šarin u igru debitanta Diamantakosa i upravo njegovim košem GKK Šibenik je došao na 33:32. Igra se koš za koš, prednost minimalna je na strani Gorice sve do pred kraj četvrtine kad Prgomet ponovno zabija u nekoliko navrata, pridružuju mu se i suigrači i na semaforu svjetili 48:38. Ipak, s pet koševa Petanija Šibenčani su smanjili na minus pet (48:43) uoči nastavka utakmice.

Ante Mašić nastavio je zabijati i u drugom poluvremenu i upravo je poslije njegovih novih koševa Gorica stigla do dvoznamenkaste prednosti – 59:49. A dvoznamenkasto vodstvo domaćini su imali i uoči deset zadnjih minuta – 67:55.

Vratili su se Šarinovi igrači potpuno u utakmicu početkom zadnje dionice igre što je ponovno garantiralo neizvjesnost do samog kraja. Tri trice u kratkom razdoblju, odnosno dvica Vrkića donijeli su gostima prvo vodstvo – 81:80. Papac realizira dva napada za 84:81, ali Badžim zabija novu tricu za izjednačenje.

Ponovno luda završnica utakmice: Bašić je izborio prekršaj, klupa Gorice zaradila tehničku pogrešku. Realizira Bašić četiri slobodna bacanja i svojoj momčadi donosi vrijednu i važnu pobjedu u Gorici.

Badžim s 25 koševa, Bašić s 18 i Petani s 13 koševa bili su najefikasniji u šibenskim redovima. Debitant Diamantakos u 14 je minuta postigao četiri koša, imao je i dva skoka i četiri izgubljene lopte.

GORICA – GKK ŠIBENIK 84:88 (27:23, 21:20, 19:12, 17:33)
Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Dražen Štrok (Varaždin) i Alan Blašković (Križevci)
GORICA: Kapusta, Šutalo, Petrović 7, Jelenek, Mašić 26, Konjević 14, Zrnić 8, Papac 12, Demo, Herendić, Prgomet 14, Skokna 3.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 2, Šarić, Andabaka 2, Badžim 25, Bašić 18, Blaće, Krajina 8, Vukičević 12, Španja 2, Diamantakos 4, Vrkić 2, Petani 13.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 košarkaška liga / GKK Šibenik / Košarka / Jeronimo Šarin /