Minus 17

Košarkašice Šibenika u gostima kod Medveščaka izvukle pristojan poraz

Košarka   |   Autor: G.M.   |   04.12.2022 u 19:03

HKS TV
U 9. kolu košarkaške Premijer ženske lige Medveščak je u SD Dubrava svladao Šibenik sa 72:55 (18:14, 25:11, 14:11, 15:19), što je bio peti poraz Šibenčanki u sezoni.

U utakmici izuzetno sporog ritma do izražaja je došla Medveščakova dulja klupa. Iako su kod Zagrepčanki samo dvije igračice bile dvoznamenkaste (bivša igračica Šibenika Strize 23 te Skorić 14), to je, uz doprinos njihovih ostalih 10 igračica, od kojih je svaka upisala značajnu minutažu te skoro svaka i poentirala, bilo sasvim dovoljno za komfornu pobjedu nad Šibenikom, kod kojeg je opet najbolja bila Johnson sa 27 poena.

Opet su se Šibenčanke mučile sa šutom za 3 poena (5 od 26), no ovaj put im igra nije bila toliko bazirana na trici, već su pokušale igrati i pod košem.

U prvoj četvrtini Šibenik se dugo dobro držao, čak i vodio 9:14 nakon 7 minuta. Do kraja četvrtine Medveščak radi seriju 9:0, a posebno dobro domaće su odigrale drugu četvrtinu, jedinu u kojoj su zabile preko 20 poena. U nastavku je Medveščak otišao na više od 20 razlike, no narančaste su posljednjih 5 minuta ipak smanjile na konačnih 17, a moglo je biti i dosta manje na kraju. Medveščak nije ono što je bio prošlog desetljeća, što su Šibenčanke iskoristile u obrani, ne dozvolivši Medveščaku naročito velik broj koševa ni skokova, no šibenski napad opet je jedva prešao 50.

Sljedećeg vikenda Šibenčanke očekuje gostovanje u Rijeci kod FSV-a.

MEDVEŠČAK: Vunić 5, Skorić 14, Strize 23, Soldo 3, Jakovljević 9, Dumenčić 2, Mamić, Perković 3, Perić 5, Rončević 4, Brkičić 2, Medić 2, trenerica Iva Borović Gregor
ŠIBENIK: Johnson 27, Dobrić 4, Dragović 3, Šarić 3, Čerkaska 2, J. Milković 7, Šuperba, Čala, Branisavljević, L. Milković 9, trener Stipe Bralić