Neefikasna utakmica

Košarkašice Šibenika poražene u Rijeci, Kennedy Gavin zabila gotovo sve šibenske poene u zadnjih 10 minuta

Košarka   |   Autor: G.M.   |   16.10.2023 u 11:56

HKS TV
U 3. kolu Premijer ženske lige, u neobičnoj utakmici, Šibenik je izgubio u gostima kod riječkog FSV-a sa 64:55 (16:19, 14:8, 11:9, 23:19). Susret je obilježio mali broj pogodaka, a Šibenčanke su imale više puta duže periode bez ijednog poena, da bi se u zadnjoj četvrtini orijentirale u napadu samo na Gavin i njezine pogotke. Riječanke su pogodile 9 trica, dok je Šibenik za dva šutirao 20 od 40, a za tri 3 od 22.

Na početku su Šibenčanke povele 0:5 i 3:13 te očuvale vodstvo cijelu prvu četvrtinu, s tim da su sve poene u tom periodu zabile Gavin, Džafić i Skorić.

U 12. minuti Mobley je postavila 19:25, no više od 4 minute nakon toga narančaste će ostati bez poena te FSV smanjuje na 1 razlike. Nakon pogotka Gavin za 24:27, Šibenik još jednom ulazi u crnu seriju te do kraja poluvremena slijedi novo razdoblje od tri i pol minute bez pogotka, što su Riječanke iskoristile za preokret na 30:27.

Ni treća četvrtina nije bila pretjerano efikasna: ovaj put Šibenik čak 5 minuta ne zabija nijedan poen i domaće odlaze na 8 razlike.

Zadnja četvrtina bila je posebna priča, jer je gotovo sve poene za Šibenik u zadnjoj četvrtini, njih 16 od 19, zabila Kennedy Gavin. I sa samo jednim napadačkim rješenjem Šibenčanke su se uspjele u nekoliko navrata približiti na minus 2, no utakmicu je prelomila u korist FSV-a Ivona Krakić, koja je u 38. minuti najprije zabila pogodak uz prekršaj, a onda i tricu, nakon čega više nije bilo povratka.

Kod FSV-a 4 igračice igrale su gotovo cijelu utakmicu, kod Šibenika slično, Skorić, Gavin i Mobley uopće nisu izašle iz igre ni sekunde.

Dvorana Dinko Lukarić, gledatelja 200, suci Matek, Žagar i Klasan
FSV: Kajfeš 10, Trehub 19, Brajac 5, Stanić, Krakić 19, Ratković, Vidović, Bašek, Jurčić, Šporčić, Brandić 11, Vrban, trener Teddy Delač
ŠIBENIK: Skorić 10, Gavin 33, Šarić 3, Džafić 5, Mobley 2, Dragović, Dobrić, Milković 2, Šuperba, Branisavljević, trener Stipe Bralić