Dobro prvo poluvrijeme

Košarkašice Šibenika poražene kod Požege, pale u 3. četvrtini

Košarka   |   Autor: G.M.   |   22.01.2023 u 23:12

HKS TV
U 13. kolu Premijer lige za žene, košarkašice Šibenika poražene su u gostima kod Plamen Požege rezultatom 89:69 (32:24, 13:17, 30:13, 14:15). Jelena Ivezić dala je čak 33 poena za domaćina, kod naših Khiana Johnson 23. U požeškoj dvorani Tomislav Pirc pred 100 gledatelja sudili su Šola, M. Kelava i T. Kelava.

Požega se počela odvajati vrlo rano, kada je serijom 8:0 za minutu i po stigle do vodstva 12:5. Do 8. minute razlika se popela do 13, no do kraja četvrtine Šibenčanke su se približile na 32:24, a onda u drugoj četvrtini vidimo sličan scenarij, još ekstremniji. Požega se serijom 7:0 odvaja na 15 razlike, a onda Šibenik malo-pomalo spušta na samo 4 razlike, kada je konačni rezultat prvog poluvremena (45:41) uspješnim skok-šutom postavila Lucija Milković u zadnjoj sekundi.

Ista igračica otvorila je tricom sami početak treće četvrtine, približivši narančaste na samo 1 poen zaostatka. Prvu polovicu treće četvrtine Šibenčanke su se držale na maloj razlici, a onda će ispasti da je to bila rezultatski najbolja četvrtina Požege, s novom serijom Požege od 13:0 ili bolje rečeno 21:1. Posljednja četvrtina bila je odrađivanje posla, u dva navrata Požega je bila na 25 razlike, na kraju 89:69.

Tako je na momente Šibenik izgledao dobro i ravnopravno, ali tri serije (8:0, 7:0, 21:1), odnosno tri loša perioda u kojima je Požega skupila 35 poena razlike ukupno su bila previše. Izvan ta tri kratka loša perioda, Šibenik je ostatak utakmice dobio 15 razlike.

Kada je Požega gostovala na Baldekinu u 2. kolu, izgledale su potpuno dominantno u odnosu na Šibenik, naročito Ivezić i Podrug. Tako da zvuči nevjerojatno da je sa ovom pobjedom, drugom protiv Šibenčanki u ovoj sezoni, Požega se tek izjednačila sa Šibenikom na tablici. Požežanke, lanjske finalistice, svakako su podbacile ove sezone.

Šibenik se počeo manje oslanjati na trice protiv jakih ekipa pa veseli da se počelo igrati i u reketu. Jedine danas uspješne u šutu za tri bile su Johnson i Josipa Milković; sve ostale zajedno su gađale tricu 3 od 20. Zanimljivo je i da su Dobrić, Baban i Lucija Milković zajedno za tricu imale 2 od 14, no u šutu za dva bile su dosta dobre, zajedno 12 od 16.

P. POŽEGA: Ivezić 33, Kujundžić 11, Bunčić, Bašić 5, Monk 6, Uzelman 10, A. Berger, Driemkova 2, Benić, M. Berger, Muslim 2, Podrug 20, trener Vladimir Englman
ŠIBENIK: Johnson 23, Baban 11, Dobrić 10, J. Milković 6, Šuperba, Čala, L. Milković 13, Perković, Dragović 3, Čerkaska 3, trener Stipe Bralić